"Milieuzorg is kwaliteitszorg" Het milieu. Ons dagelijks zorgenkind. Niet alleen thuis, maar zeker ook op het werk. In 1988 is in de vestiging Den Bosch gestart met het opzetten van een mi lieuzorgsysteem. Vorig jaar werd dit plan in de verschillende afdelingen ingevoerd. Wat houdt het in en hoe is het inmiddels ontvangen? Constant van den Thillart, mi lieu-deskundige in Den Bosch, kreeg de opdracht om in Den Bosch een milieuzorgsysteem op te zetten. Dit werd in eerste instantie gezien als een proef project. In navolging hiervan zouden ook andere vestigingen een milieuzorgsysteem opzet ten. "De keuze van de bedrijfs leiding was ingegeven door het belang van het milieu", vertelt Van den Thillart. "Als bedrijf kun je met behulp van een mi lieuzorgsysteem de zorg voor het milieu nog beter struct ureren. Een milieuzorgsysteem is namelijk geen eenmalige maatregel maar een voort durende activiteit. Het gaat daarin om procedures, afspra ken, metingen en verslag Thijs Römgens geving, met als doel de even tuele negatieve milieuaspecten rond het produktieproces te be heersen en zo mogelijk te ver minderen." Revisiemilieuvergunning Dat dit milieuzorgsysteem in eerste instantie in Den Bosch is ingevoerd, heeft vooral te ma ken met de aanvraag van de re visiemilieuvergunning. Van den Thillart: "In 1988 was aan Heineken Den Bosch een revi siemilieuvergunning verleend. Daarbij werd in de opzet al rekening gehouden met een toekomstige algehele vergun ningsaanvraag. We hadden dus al de nodige informatie in huis en kregen daardoor een goed inzicht in alle (toekomstige) Bart van Alphen

Vers van 't Vat | 1991 | | pagina 8