Algemene ledenvergadering WGH groot succes Nieuw computer systeem bij Vrumona Utrecht - Vele gepensioneerden van Heineken woonden maan dag 3 december de eerste Alge mene Ledenvergadering bij van de Vereniging van Gepensio neerden bij Heineken (WGH). Deze vond plaats in het Beatrixgebouw van de Jaar beurs in Utrecht. De heer Haas jes, secretaris van de Stichting Heineken Pensioenfonds, hield tijdens deze vergadering een in leiding over de pensioenvoor zieningen en pensioenvraag stukken. Ook werd het nieuwe bestuur gekozen. De nieuwe voorzitter van de WGH is de heer Kort. Mevrouw De Langen Buschgens neemt het secreta riaat voor haar rekening. De penningmeester en vice-voor- zitter van de WGH zijn de heren Bolk en Ferdinandus. Bunnik - Nog net voor de kerst dagen werd bij Vrumona de verwerkingseenheid van het centrale computersysteem ver vangen door een moderner en groter systeem. Een aantal redenen maakte de vervanging noodzakelijk. Gegevensuitwisseling "Vrumona heeft sterk de be hoefte gegevens uit te wisselen met klanten, leveranciers en buitendienst-medewerkers. Het oude systeem had onvol doende mogelijkheden voor elektronische gegevensuitwis seling. Bovendien waren er geen geschikte programmapak ketten meer te krijgen. Een derde reden voor de aanschaf van het nieuwe systeem was de kwetsbaarheid ervan voor sto ringen. Gezien de toegenomen bedrijfsdrukte is het bedrijf afhankelijker geworden van de computer. We kunnen niet meer riskeren dat de computer een dag stil ligt. Bij het nieuwe systeem (voor kenners de AS/ 400) is de maximale storings- duur 4 uur en dat is acceptabel", aldus Otto Stam, Informatie manager bij Vmmona. Voortrekkersrol De vervangingsoperatie vond 22 december plaats. Otto Stam: "Het was noodzakelijk het sys teem in één keer te vervangen omdat de werkzaamheden van de verschillende afdelingen op elkaar zijn afgestemd. Iedereen moest tegelijkertijd met het zelfde nieuwe systeem kunnen werken. De meeste tijd zat in het overzetten van de 42.000 tekstdocumenten, wat geluk kig niet handmatig hoefde te gebeuren. De gebruikers wer den in een halve dag wegwijs gemaakt met het nieuwe tekst verwerkingsprogramma. Het kantoorautomatiseringspro gramma is geheel Nederlands in plaats van Engels, zoals het vorige programma. Verwacht wordt dat de gebruikers snel kunnen werken met het nieuwe systeem." Vrumona wil met dit nieuwe systeem een voortrekkersrol binnen de totale Heineken-on- derneming vervullen op het gebied van electronische ge gevensuitwisseling met klan ten en leveranciers. Klanten krijgen de mogelijkheid om via de computer produkten te bestellen, hun voorraden bij te houden en Vrumona-fakturen electronisch te ontvangen. Om dat de fakturencontrole geheel automatisch plaatsvindt, zijn aanzienlijke besparingen bij de klant mogelijk. Dit alles gebeurt met het oog op een efficiënter proces van producent naar klant.

Vers van 't Vat | 1991 | | pagina 7