brouwerij De Ridder uit Maas tricht. De Heineken-medewer- kers konden dit bier tijdens de Nieuwjaarsrecepties proeven. Als gevolg van de verwachte omzetontwikkeling van dit nieuwe witbier, zal brouwerij De Ridder volgend jaar zijn brouwerij-capaciteit vergroten. Brand Het marktaandeel van Brand ontwikkelde zich positief, waaraan de consequente pre mium-strategie en de geheel ei gen identiteit van dit merk ten grondslag lag. Naar verwach ting kan de exportpositie in 1991 geleidelijk worden uitge breid. Zoeterwoude In Zoeterwoude is opnieuw een record gebroken. Het aan tal gemaakte brouwsels in 1990 was maar befst 7154. Ook is vo rig jaar in de Zoeterwoudse brouwerij de laatste fase van de verbouwing van Colonne 1 af gerond. Dit zijn nu twee bjnen geworden met een capaciteit van elk 80.000 flessen per uur. Voor 1991 staat de bouw van een bussencolonne met een ca paciteit van 90.000 blikken per uur op het programma. Ook zal Den Bosch In Den Bosch is vorig jaar de nieuwe anaërobe afvalwater zuiveringsinstallatie in gebruik genomen. In het brouwhuis is door installatie van een nieuwe klaringskuip de capaciteit uit gebreid. Verder gaan de Provin ciale Electriciteits Maatschap pij en Heineken in Den Bosch gezamenhjk mogelijkheden on derzoeken voor de bouw van een warmtekrachtcentrale. Daarvan wordt voor de brou werij een belangrijke energie besparing verwacht. Amsterdam In Amsterdam is het hele jaar hard gewerkt aan de verbou wing van onze voormahge brouwerij aan de Stadhouders kade. Hier komt een groot Ont vangstcentrum, dat komend voorjaar geopend wordt. HTB HTB heeft met succes een opti- mahsatie-programma voor koelsystemen ontwikkeld. De toepassing hiervan in Zoeter woude bracht een aanzienhjke electriciteitsbesparing met zich mee. Heineken kreeg hiervoor van VEEN, de Vereniging van exploitanten van Electriciteits- De heer Sarphati spiak tijdens de receptie in Amsterdam De Nieuwjaarsrecepties werden in alle vestigingen goed bezocht. Ook in Amsterdam de uitbreiding van de bestaande afvalwaterzuiveringsinstallatie in 1991 plaatsvinden. Ook de exportresultaten van Vmmona voldeden aan de ver wachtingen. Het jaar 1990 mag dan ook als 'zeer voorspoedig' worden beoordeeld en 1991 kan met veel vertrouwen worden ingegaan. Amsterdam Tijdens de toespraak in Am sterdam, memoreerde de heer Sarphati de recente overname van de Van Munching-aan- delen door Heineken. Hierover staat verderop in deze uitgave van Vers van 't Vat meer. bedrijven in Nederland de 'Electriciteits Efficiency Prijs'. Vrumona Voor Vrumona was 1990, even als 1989, een jaar van groei. De ze groei werd veroorzaakt door een met circa zes procent toe nemende markt en het blijven de succes van de plastic retour fles. Ondanks een voor het eerst wat dalende mineraalwa- termarkt, slaagde Sourcy erin ruim tien procent te stijgen. Toekomst Heineken Aan het slot van de Nieuwjaarstoespraak werd stil gestaan bij het heden en de toe komst waar Heineken zich op voorbereid. Het sleutelwoord daarbij is verandering. Het gaat om verbeteringen in produktie, maar ook op de kantoren, waar bij kwaliteitszorg voorop staat. Verandering in de organisatie structuren en in de marktbe werking. Veranderingen die ook in de persoonlijke sfeer in grijpend zullen zijn. In onze werkmaatschappijen in Frank rijk, Italië en Spanje zijn belang rijke maatregelen doorgevoerd die moeten leiden tot een bete re manier van werken en een ef ficiëntere produktie. Ook in Nederland is een dergelijke herstructurering noodzakelijk in het kader van de éénwording van de Europese markt.

Vers van 't Vat | 1991 | | pagina 5