Stuivertje wisselen In februari werd na de heroriën tatie bekend dat het reclame bureau FHV/BBDO de campag nes voor het merk Amstel gaat verzorgen. Omdat in mei werd aangekondigd dat Grolsch ook bij FHV/BBDO zou komen, werd het Amstel-account on dergebracht bij PMS/Y&R. Dit bureau heeft inmiddels de eer ste campagne voor Amstel ge maakt. In maart werd bekend dat recla mebureau J. Walter Thompson de reclamebelangen voor het merk Heineken in Europa gaat behartigen. In de afgelopen twee jaar heeft Heineken de strategische consequenties van de Europese markt voor haar hoofdmerk bekeken. Dat heeft geresulteerd in de beslissing het Heineken-account onder te brengen bij één netwerk bureau: Walter Thompson. Momenteel wordt de reclame strategie nader uitgewerkt, rekening houdend met de Eu ropese doelstellingen en een eenduidige merkuitstraling. Ook de lokale marktomstan digheden worden in het oog ge houden. De eerste uitingen van de nieuwe Heineken campagne in Nederland worden in het be gin van volgend jaar verwacht. Ontvangstgebouw Het nieuwe ontvangst- en in formatiecentrum aan de Stad houderskade nadert zijn vol tooiing. Eind september werd het hoogste punt bereikt. Het nieuwe ontvangstcomplex biedt voldoende ruimte om jaarlijks tussen de 115.000 en 150.000 bezoekers te ontvan gen. Begin volgend jaar kunnen de eerste bezoekers een bezoek brengen aan het nieuwe com plex. 'Boerenbezoek' Een opmerkelijk feit in 1990 was het bezoek van boeren aan de brouwerij in Zoeterwoude op 27 februari. Ze brachten een bezoek in het kader van het protest tegen het Europese landbouwbeleid en dan met name het beleid met betrek king tot de graanprijzen. Een telefoontje van de Rijks politie kondigde de colonne van veertig tractoren aan. In het bedrijfskantoor werden de boe ren te woord gestaan door de heer H. de Goederen en me vrouw D. Hofs. Zij maakten de akkerbouwers duidelijk dat ons produkt voor ongeveer tachtig procent uit mout (brouwgerst) en twintig procent uit mais be staat. De Nederlandse brouw gerst, die aan de gestelde kwali teitseisen voldoet, wordt door de Nederlandse mouterijen verwerkt en vervolgens wordt er in de brouwerij bier van ge brouwen. Dit gebeurt echter nog op kleine schaal. Met name de klimatologische factoren maken het moeilijk de voor bier geschikte rassen in Nederland te verbouwen. Het Nibem (Ne derlands Instituut voor brouw gerst, mout en bier) is een proef project gestart gericht op het telen van de goede brouwgerst- rassen onder de Nederlandse omstandigheden. Werken aan milieu In de brouwerijen in Zoeter woude en Den Bosch wordt momenteel veel aandacht be steed aan de zorg voor het mi lieu. De heer C.C.F.M. van den Thillart heeft een milieuzorg systeem opgesteld voor de brouwerij in Den Bosch. Afge lopen jaar heeft hij een twintig tal presentaties gehouden voor wachtchefs en groepsleiders en bij verschillende cursussen. Het doel van deze presentaties is de medewerkers ervan be wust te maken dat iedereen een positieve bijdrage kan leveren aan het milieu en om de zorg voor het milieu in het bedrijf te structureren. De leidinggeven den gaven de informatie in het werkoverleg door aan hun medewerkers. Ook in Zoeter woude wordt er actief gewerkt aan het milieu. Afgelopen jaar is in Zoeterwoude een 'reststof fen-onderzoek' gehouden. On derzocht is onder meer welke reststoffen de brouwerij verla ten en welke kosten daarmee gemoeid zijn. Komend jaar wordt ook in Zoeterwoude het milieuzorgsysteem geïntrodu ceerd en in Den Bosch wordt een 'reststoffen- onderzoek' ge houden; een zinvolle uitwisse ling van opgedane kennis.

Vers van 't Vat | 1990 | | pagina 7