JÉ* fs$ Efficiencyprijs Heineken Zoeterwoude kreeg 7 juni de Elektriciteits Efficien cy prijs. Deze prijs werd uitge loofd door de vereniging van Exploitanten van Elektriciteits bedrijven in Nederland (VEEN). De prijs is uitgereikt voor een nieuw regelsysteem dat het energieverbruik van de centrale koeling van de brouwerij in Zoeterwoude sterk doet ver minderen. Als winnaar van deze Elektriciteits Efficiency prijs zal Heineken Nederland meedingen naar de internatio nale Unipede-ETA Award, die in juni 1991 in Kopenhagen wordt uitgereikt. Staking Een gebeurtenis waar we uiter aard niet ongemerkt aan voor bij gaan, is de staking in fe bruari. De op 30 januari aange kondigde reorganisatieplannen maakten veel los zowel binnen als buiten Heineken. In de nacht van 13 op 14 februari brak een spontane staking uit bij de brouwerijen in Den Bosch en Zoeterwoude, die 's morgens door de vakbonden FNV en CNV werd overgenomen. Toen de vakbonden niet reageerden op het verzoek van Heineken om verder te onderhandelen, spande Heineken 16 februari een kort geding aan met als eis de staking onmiddellijk te beëindigen. De eis werd door de rechter niet toegewezen. Di rect na de uitspraak zijn direc tie en vakbonden om de tafel gaan zitten. Zaterdag 17 febru ari werd een principe-akkoord bereikt. De bonden adviseer den hun leden vervolgens de staking te beëindigen en de vol gende dag werd het werk in bei de brouwerijen weer hervat. Vernieuwing colonne 1 voltooid Colonne 1 van de Zoeterwoud- se brouwerij is de afgelopen drie jaar volledig verbouwd. Er zijn twee nieuwe lijnen met een capaciteit van elk tachtigdui zend flessen per uur gekomen. De nieuwe lijnen 1A en 1B wer den respectievelijk op 26 fe bruari en 12 maart opgestart. "De colonnes draaien uitste kend. Er zijn geen problemen geweest in de afgelopen maan den. Het loopt op rolletjes, ei genlijk geheel volgens ver wachting", vertelt de heer J. Rosier, hoofd afdeling Ver pakken in Zoeterwoude. Piters, product-manager Amstel. "We kijken momenteel nog naar andere evenementen, die aansluiten bij het Amstel merk en daardoor voor sponsoring in aanmerking zouden komen. Denk aan echt Hollandse eve nementen, zoals zeilen of handboogschieten", aldus Ni cole de Steenhuijsen Piters, product-manager Amstel. Amstel sponsort Klootschietersbond Amstel is een sponsorcontract aangegaan met de Nederlandse Klootschietersbond voor drie jaar. Het oer-Hollandse karak ter van het klootschieten sluit uitstekend aan bij het karakter van Amstel bier. Het kloot schieten is een recreatieve trimsport en wordt vooral in de provincies Gelderland, Overijs-

Vers van 't Vat | 1990 | | pagina 6