et jaar 1990 loopt ten einde. Het is een bewogen jaar geweest. Wie via de media de gebeurtenissen in de wereld volgde kon getuige zijn van de ene historische verandering na de andere. Midden in die veranderende wereld staan wij als Heineken gemeen schap. Onze onderneming richt zich op de toekomst en moet mee veranderen om in de werelddrankenmarkt van morgen succesvol te blijven. Hoe die markt er uit zal zien weten we niet met zekerheid maar er zijn genoeg aanwijzingen om ons beleid voor de komende jaren duidelijk richting te kunnen geven. Heineken speelt sedert tientallen jaren in de top van de eredivisie van de drankenmarkt en dat moet zo blijven. Onze concurrenten worden steeds beter en hebben dezelfde aspiraties als wij: kampioen worden en blijven! Dat eist inzicht in het spel, kunde, organisatie, teamgeest, wendbaarheid, snelheid en volledige inzet. In het afgelopen jaar zijn we begonnen al die aspecten eens onder de loupe te nemen en dat is niet overal probleemloos gegaan. Er kan nog veel verbeterd worden. De arbeidsonrust en de staking als gevolg van de reorganisatieplannen van de Nederlandse bierorganisatie ligt ons allen nog vers in het geheugen. Het ziet er gelukkig naar uit dat een nieuw plan op een breder draag vlak kan rekenen en hopelijk kunnen we op korte termijn met een aangepaste organisatie met nieuw elan onze blik richten op diegenen waar het uiteindelijk om gaat: de klanten. In de komende maanden zal ook de herstructurering van de concern stafdiensten op gang worden gebracht teneinde een betere ondersteuning te kunnen geven aan de activiteiten van andere concern onderdelen. Het gaat goed met onze export, met de frisdranken van Vrumona en met onze Limburgse brouwerijen; terwijl Bols Benelux in een eigentijds jasje is gestoken waarmee een betere aansluiting op dè ontwikkehngen in de markt is gevonden. Wij beseffen ons ten volle dat alle veranderingen u niet ongemoeid laten en voor u persoonlijk soms van ingrijpende betekenis zijn. Ze zijn naar onze vaste overtuiging echter meer dan ooit noodzakelijk om het komend decennium goed voorbereid en succesvol tegemoet te kunnen treden. Ik heb veel vertrouwen in onze gezamenlijke bereidheid om onze schouders er eensgezind onder te zetten. Voor ons prachtige bedrijf zijn er volop kansen; het is slechts zaak ze te benutten. En dat moet kunnen. Ik wil u graag hartelijk danken voor uw inzet en toewijding in het afgelopen jaar en hoop dat u allen, zowel thuis als in uw werk, het nieuwe jaar vol enthousiasme en vertrouwen tegemoet treedt. Ik wens u allen plezierige kerstdagen en een voorspoedig nieuwjaar. G. van Schaik

Vers van 't Vat | 1990 | | pagina 3