Heineken- medewerkers over 1990 1990 is bijna voorbij. Een jaar waarin veel gebeurd is. Ook bij Heineken. In januari vroeg Vers van 't Vat Heineken- medewerkers wat zij van 1990 verwachtten. Nu, elf maanden later, zocht de redactie enkelen van hen opnieuw op. ring van werkkring, omdat er toen een voorstel lag om een aantal mensen van zijn afdeling onder wie hijzelf, over te bren gen naar EDS. "Op zich vind ik verandering van werkkring niet erg. Ik vind het best leuk om weer eens nieuwe collega's en vrienden te krijgen", zei hij in januari. Nu vertelt hij daarover: "De verhuisplannen zijn uitein delijk niet doorgegaan. Na fe bruari is de hele reorganisatie in een rustiger vaarwater geko men. Enkele medewerkers van onze afdeling zijn vertrokken, anderen zijn gebleven. Mijn functie vervalt en er wordt nu naar een andere functie binnen of buiten het bedrijf gekeken. Als het op een verandering van werkkring aankomt, ben ik daar niet echt bang voor. Wat dat betreft blijf ik hij mijn uit spraak van begin dit jaar." Het jaar 1990 vindt hij een redelijk goed jaar, "maar het rapportcij fer is een zesje". Het opvallend ste van het afgelopen jaar vond hij het plotselinge vertrek van de heer Oostra uit de Raad van Bestuur. Veranderingen Voor Rinus Kooy, systeemana- list-programmeur in Zoeter- woude, stond begin januari vast dat 1990 een jaar vol verande ring zou worden. Ook verande- Zeer positief Begin dit jaar sprak een enthou siaste Marleen de Bruijn, hoofd Reclame en Promotions van Vmmona, de verwachting uit dat 1990 een heel druk jaar voor haar afdeling zou worden. film en de nieuwe huisstijl van Vrumona. Vmmona heeft het ontzettend goed gedaan het af gelopen jaar. De ontwikkeling van de Pet-retourfles is een enorm succes. De omzet van Vmmona is gestegen. Wat ik in 1990 het opvallendste vond? Dat er veel is overgewerkt en dat de sfeer in het bedrijf zo ont zettend goed was." Vlot verlopen Wim Westenberg van de Ver koop Binnendienst in Rijssen zag begin dit jaar 1990 in het teken van de verhuizing van Arnhem naar Rijssen. "Die ver huizing is vlot verlopen", ver telt hij in zijn nieuwe kantoor. "In het begin waren er wat pro blemen. Oude dossiers bleven in Arnhem achter en konden pas later worden opgehaald. Bo- "Dat is volledig uitgekomen", vertelt ze nu. "Er zijn meer pro motionele activiteiten geweest rond alle Vrumona-merken. Daarnaast zijn de merken Ri- vella en Sisi nieuw leven in geblazen. Andere activiteiten voor Vrumona, waar mijn af deling zich mee bezig heeft ge houden, zijn de bedrijfsvideo- vendien bleek niet iedereen op de hoogte van onze verhuizing. Nu gaat het veel beter." De op vallendste gebeurtenis in 1990 vond Wim dat de reorganisatie in eerste instantie niet door ging. Ook voor 1991 voorspelt hij een druk jaar. Met name vanwege de OR-verkiezingen en de reorganisatie. Zijn wens voor 1991: "Een goede gezond heid voor iedereen en dat we er van overtuigd mogen zijn dat we er met z'n allen opnieuw hard tegenaan moeten." Bewogen jaar "1990 was een bewogen jaar", meent Paul Bleys, consultant bij HTB. "Vooral vanwege de staking in februari. Persoonlijke contacten met collega's werden verstoord. Bovendien brengt een reorganisatie onrust onder de medewerkers met zich mee. Dat merk ik in Den Bosch, waar ik voorheen wachtchef Verpak ken was en waar ik nog steeds veel contacten heb. Voor mij zelf is 1990 het jaar van een nieuwe functie met alle uitda gingen die zo'n functie met zich meebrengt. Na vijf jaar produk- tie, heb ik nu een adviseurs functie voor.buitenlandse maat schappijen. Ik controleer de produktiecapaciteit en de kwa liteit van de produktie van brouwerijen overzee in het Verre Westen, het Caraïbische gebied en Zuid-Amerika. Daar voor reis ik ook naar die ge bieden. Op sportief terrein is 1990 voor mij eveneens een goed jaar geweest. Als lid van het roeiteam 'De Koele Blonde' heb ik aan diverse wedstrijden meegedaan, ook waren we bij Sail '90. Voor 1991 verwacht ik een jaar van stevig aanpakken om ervoor te zorgen dat het marktaandeel van Heineken in Nederland op peil blijft."

Vers van 't Vat | 1990 | | pagina 21