De feestdagen staan voor de deur. Drukke tijden voor de verkoop telefonistes van de verschillende vestigin gen van Heineken. Ook voor onze drankenhan del Van Dorst-Lie- brand-Olderaan in Den Bosch. Die heeft boven dien iets nieuws voor de klanten: een table tent of te wel tafelkaart voor 1991 met een foto van de vier verkoop telefonistes. "Verkooptelefonie: verantwoordelijke en Van links naar rechts: Doreth Veenstra, Ine Kolvenbach, Milly van Ravenstein en Desiree Frederiks. De vier verkooptelefonistes van drankenhandel Van Dorst- Liebrand-Olderaan De afdeling Verkooptelefonie van de drankenhandel in Den Bosch is gevestigd op de begane grond. Daar is de kantoortuin van de vier telefonistes, Ine Kolvenbach, Desiree Frederiks, Milly van Ravenstein en Do reth Veenstra. Ine werkt 24 uur per week, terwijl Milly er naast de functie van verkooptelefo niste ook de functie van telefo niste-receptioniste uitoefent. De afdeling valt onder de chef Expeditie en Magazijn, Anton van der Sterren. December is een drukke maand voor deze afdeling. An ton van der Sterren hierover: "Dat komt door de dubbele be stellingen rond de feestdagen. Drie weken voor de kerst bellen de verkooptelefonistes de klan ten op om hun bestelling tijdig op te nemen en hen mee te delen dat de drankenhandel tij dens de feestdagen gesloten is. Een week voor de kerst herha len ze hun bestelronde. In de laatste twee weken van deze maand worden dan ook geen ATV-dagen gepland." Service-gericht Volgens Van der Sterren heeft de afdeling een belangrijke functie binnen de drankenhan del. "Als verkooptelefoniste heb je dagelijks contact met de klanten. Ze is intermediair tus sen de klant en het bedrijf. Ze is service-gericht, niet alleen naar de klanten toe maar ook naar de andere medewerkers van de drankenhandel. De verkoop telefoniste geeft de klant advie zen, woont samen met de ver tegenwoordiger een opening bij en onderhoudt goede contac ten met de chauffeur, bijrijder, magazijnmedewerker en de af deling administratie."

Vers van 't Vat | 1990 | | pagina 18