250 arbeids plaatsen minder De nieuwe reorganisatie voorstellen van Heineken Nederland zijn woensdag 28 november gepresenteerd aan de COR en vervolgens aan de medewerkers, de vakbonden en de pers. Nieuw plan: 10 Alle medewerkers van Heine ken Nederland in actieve dienst ontvingen een Vers van 't Vat special, waarin de plannen uit voerig werden belicht. In dit ar tikel de belangrijkste punten van het plan op een rij voor degenen die de special niet heb ben gekregen. Op basis van de nieuwe reorga nisatievoorstellen zal begin 1994 het aantal arbeidsplaat sen bij Heineken Nederland met 250 verminderd zijn. Op dit moment werken bij Heineken Nederland ruim 3800 mensen. Nadat de reorga nisatievoorstellen daadwerke lijk zijn doorgevoerd zullen dat er mini 3550 zijn. De 250 ar beidsplaatsen kunnen als volgt worden verdeeld: bij produktie Zoeterwoude 108, bij produk tie Den Bosch 124 en bij staf diensten 33. De verkooporgani satie zal met 14 arbeidsplaatsen worden uitgebreid. De afdeling Transport en Opslag is nog niet opgenomen in dit plan. Reactie vakorganisaties De vakorganisaties hebben hun vertrouwen uitgesproken over het beleid dat het manage ment voor de komende jaren heeft uitgezet. Ze hebben ech ter eveneens aangegeven dat zij het daadwerkelijk behalen van de doelstellingen, die zij op zich onderschrijven, van het groot ste belang achten. Op voorstel van de vakorgani saties zal daarom een onafhan kelijk adviesbureau delen van de gepresenteerde plannen gaan toetsen. "Het manage ment heeft alle vertrouwen in het nieuwe plan. We zijn er dan ook van overtuigd dat dit plan een dergekjke toetsing goed zal doorstaan. We hebben daarom geen bezwaar gemaakt tegen het voorstel. Deze toetsing mag de uitvoering van de plannen echter niet vertragen. Dat heb ben we ook nadrukkelijk afge sproken met de vakorgani saties. Hoe eerder we aan de slag kunnen, hoe beter", aldus de heer R.V. Strobos. Sociaal Plan Aan de vakbonden is een Soci aal Plan voorgelegd. De komen de periode zal dit plan bespro ken worden. De afspraken zoals die zijn gemaakt in fe bruari dit jaar dienen als uitgangspunten voor het So ciaal Plan. Er zal geen sprake zijn van gedwongen ontslagen. Uitbesteding van werk en tege lijkertijd overgang van perso neelsleden naar derden zal niet gebeuren. Externe herplaatsing zal op vrijwillige basis gebeuren en is niet verplicht. Heineken zal alles doen om werknemers van wie de functie vervalt te herplaatsen. Daarbij wordt gebruik gemaakt van al bestaande maar ook van toe komstige vacatures. Geduren de 3 jaar is voor CAO-mede- werkers een 55-jarigen regeling van kracht. Gebruik van deze regeling is vrijwillig. Transport en Opslag In samenspraak met de vak organisaties is gekozen voor een aparte behandeling voor de afdeling Transport en Opslag. Voordat een nieuwe organisatie van deze discipline wordt geko zen, is het van groot belang dat de juistheid van de gekozen op lossing op alle mogelijke ma nieren is gecontroleerd. Omdat het onderzoek en het uitwer ken van de alternatieven veel extra tijd vergt, zijn de voorstel len voor Transport en Opslag pas halverwege 1991 te ver wachten. Hoe verder De bij de nieuwe plannen horende adviesaanvragen lig gen nu bij de COR voor advies. De COR heeft nu nog geen standpunt bepaald. Het Sociaal Plan is aangeboden aan de vak bonden. De COR moet nu eerst advies geven en de vakbonden moeten hun goedkeuring hech ten aan het Sociaal Plan. Pas als dat gebeurd is, kan daadwer kelijk tot uitvoering van de reorganisatievoorstellen wor den overgegaan. Het Manage ment van Heineken Nederland heeft er alle vertrouwen in dat in maart/april 1991 met de uit voering een begin kan worden gemaakt. Uiteraard houdt Vers van 't Vat u op de hoogte van de verdere ontwikkelingen. De heren H. Kloek, G. Stolk, R.V. Strobos en H.P.P.M. Hofhuis van het managementteam tijdens de persconferentie op 28 novem ber

Vers van 't Vat | 1990 | | pagina 10