Rotterdam in ban van Heineken Jazzfestival Tina in Concert Rotterdam - Het was weer één groot feest tijdens het Heineken Jazzfestival. Heel Rotterdam was van 15 tot en met 21 oktober in de ban van de jazz. Er was dan ook van alles te beleven. Van vele straatconcer ten en een traditionele kroe gentocht langs tachtig verschil lende Rotterdamse cafés tot en met een gospelconcert in de Sint Laurenskerk. Hoogtepunt vormde de jazznight op zater dag 20 oktober in de Doelen. Hier traden sterren als Dizzy Gillespie op, die bovendien zijn 73ste verjaardag vierde. Ter ge legenheid daarvan kwam trom pettist Gillespie bij het optre den van de tenorsaxofonist Wij waren twee van de gelukki gen die Tina Turner toegangs kaarten hadden gewonnen. Het was in één woord geweldig. Be dankt, met vriendelijke groe ten, Marcel en Sandra van der Noordt." Zo luidde één van de reacties op de Tina Turner wedstrijd in Vers van 't Vat 10/90, waarbij snelle inzenders een kaartje voor het extra Tina Tumer-concert van 3 novem ber in Rotterdam konden win nen. Velen deden hieraan mee, want de redactie werd de dagen daarop overspoeld met kaarten. Helaas waren er maar twintig kaarten (voor twee personen) beschikbaar. Uit de overige goe de inzendingen zijn kaarten ge trokken voor de te verloten t-shirts van Tina Turner. Sonny Rollins het toneel op om samen met Rollins een num mer te spelen. Dizzy speelde la ter nog met zijn eigen United Nations Jazz Band. Ook de uit Zaïre afkomstige formatie Kan- Dizzy Gillespie Sfeerbeeld van het Jazzfestival da Bongo Man trok veel pu bhek. Deze formatie verzorgde een swingend en kleurrijk op treden in de Doelen. Sonny Rollins in concert Rotterdam - "Hallo redactie.

Vers van 't Vat | 1990 | | pagina 29