Heineken bier in Brazilië Heineken in Vietnam Eerste prijs voor Heineken Fanfare Sao Paulo - Heineken, dat in ju ni voor het eerst in Rio de Janei ro geïntroduceerd werd, is sinds kort ook in de Brazilliaanse re gio Sao Paulo te koop. In deze regio vindt dertig procent van de totale bierconsumptie van het land plaats. Heineken is in Brazilië een premium bier, be stemd voor een selecte groep consumenten. Het bier wordt lokaal gebrouwen door de Kai ser brouwerij. Deze brouwerij behoort tot de Kaiser-groep, waar Heineken een belang in heeft. Heineken is alleen te koop in de 33 cl. groene fles. Amsterdam - Heineken onder zoekt de mogelijkheden om in Vietnam bier te gaan brouwen. Daarvoor zijn onderhandelin gen in gang met verschillende partners, waaronder de lokale overheid. De besprekingen zul len waarschijnlijk in de loop van 1991 worden afgerond. De laatste jaren is de biermarkt in Vietnam met zo'n twaalf pro cent per jaar gegroeid. Het land bezit twee oude brouwerijen die gezamenlijk niet aan de vraag kunnen voldoen. Het te kort aan bier dat is ontstaan, was voor de overheid aanlei ding een hoge prioriteit toe te kennen aan een brouwerijpro ject in Ho Chi Minh Stad. Vietnam is geen nieuwe markt voor Heineken. Een tiental jaar geleden startte Heineken met de export van Heineken bier naar Vietnam. Daar geniet Heineken vooral in het zuiden van het land een groeiende po pulariteit. Venlo - De Heineken Fanfare heeft een drukke periode ach ter de rug. Behalve het optreden tijdens het Heineken Jazzfesti val, deed de Fanfare 4 novem ber ook nog mee aan het Fede ratief Concours in Venlo. Daar behaalde ze de eerste prijs. De Fanfare kwam uit in de vaandel afdeling van de Koninklijke Fe deratie van Muziekgezelschap pen. In deze afdeling kunnen maximaal 360 punten worden gescoord. De Heineken Fanfare blies er 308 bij elkaar. Op die waar velen bestuur en leden feliciteerden. Het optieden tijdens het Heineken Jazzfestival in Rotteidam manier veroverde de vereniging het felbegeerde vaandel. Op zondag 11 november vierde de Fanfare dit heuglijke feit met een feestelijke receptie in de Cambrinuskelder in Den Bosch,

Vers van 't Vat | 1990 | | pagina 19