Eerste Buckler consumenten prijsvraag Geen file door verbreding weg Groningen - Een reischeque ter waarde van vijfduizend gulden. Dat was de hoofdprijs van de eerste Buckler-consumenten- prijsvraag. Winnaar werd de heer J.P. Boonstra uit Gronin gen. Hij kreeg 21 oktober zijn prijs uit handen van Buckler- coureur Wiebren Veenstra. De wedstrijd 'Win een reis met Buckler' was uitgeschreven door De Boer Supermarkten. Deelnemers moesten een origi nele wielerterm verzinnen. De heer Boonstra was met zijn in zending 'Streepjescode' (wie het eerst over de streep gaat) volgens de jury duidehjk de beste. Wiebren Veenstra reikt de rei- huis, Ploeger (beiden van De scheque uit aan de heer Boer Supermarkten) en Van Boonstra uit Groningen. Klooster (accountmanager Achter hem de heren Bult- Thuisverbruik voor Buckler) Zoeterwoude - Elke dag is het weer een probleem om tegen de avond het Heineken-terrein in Zoeterwoude te verlaten. Vanaf 16.00 uur staat er al een file richting Hoge Rijndijk. Daar komt nu verandering in. De Burgemeester Smeetsweg krijgt er, voorlopig op kosten van Heineken, een extra rijstrook bij. Hierdoor kan het verkeer richting Alphen 's avonds beter doorstromen. Een tussentijdse oplossing vanwege de vertraag de aanleg van Rijksweg 11. In 1991 krijgt de Burgemeester Smeetsweg in totaal vier rijstro ken. Dat gebeurt als voorberei ding op de aansluiting van de Hoge Rijndijk met Rijksweg 11. Heineken bij de gemeente Zoe terwoude het aanbod van voor financiering gedaan. Het con cern verwacht wel het geld terug te krijgen van Rijkswater staat. Het gaat tenslotte om een karwei aan de openbare weg. Rijksweg 4 De aanleg van Rijksweg 11 is opnieuw vertraagd door pro blemen rondom het verbreden van Rijksweg 4, waar Rijksweg 11 op aan moet sluiten. In Leiderdorp is heftig geprotes teerd tegen verbreding, omdat de weg dwars door dit dorp loopt. Rijkswaterstaat bekijkt nu in het licht van een milieu effect rapportage (MER-rapport) alternatieve omleidingsroutes. Door deze vertragingen vindt de aansluiting van Rijksweg 11 op Rijksweg 4 waarschijnlijk pas midden 1995 plaats. De extra rijstrook richting Hoge Rijndijk moet de avond files oplossen Heineken schiet de kosten voor de aanleg voorlopig voor. In eer ste instantie zou Rijkswater staat het werk tegelijkertijd met de aanleg van Rijksweg 11 uitvoeren. Vanwege de vertra ging van deze aanleg, heeft

Vers van 't Vat | 1990 | | pagina 14