Ombouw 10 kV-hoofd- verdeelstation Automatische Zoeterwoude - Het 10 kiloVolt- hoofdverdeelstation, dat zowel de brouwerij als het kantoor in Zoeterwoude voorziet van ener gie, is geheel omgebouwd. "De verbouwing was onder meer nodig omdat het station niet meer voldeed aan de door de overheid gestelde voorschrif ten. Bovendien waren de pane len verouderd, waardoor reser veonderdelen steeds moeilijker te verkrijgen werden. Ook wa ren er geen uitbreidingsmoge lijkheden meer in het 10 kV- hoofdverdeelstation. Er is nu een installatie geplaatst die aan alle voorschriften en wensen voldoet. Het project is zonder problemen binnen 6 maanden gerealiseerd", vertelt de heer J.C. Polderdijk, projectleider energietechniek in Zoeterwou de. Zondag 7 oktober werd het hoofdverdeelstation getest. De bedoeling is dat de warmte krachtinstallatie zorgt voor de energievoorziening als de voe ding van het energiebedrijf wegvalt bij calamiteiten. De test is goed verlopen. De brou werij is niet zonder stroom ge komen. Is de nieuwe uitvinding niet strijdig met de uitspraak van Heineken dat tappen een kunst is? Jaap Dijkstra: "Tappen is nog steeds een kunst. De café-hou der die lang in het vak zit, heeft de Taptronic niet nodig. In de horeca werkt echter ook veel personeel, dat slechts af en toe meehelpt en het tappen niet ge wend is. Voor dat personeel is de Taptronic ideaal. Bovendien registreert de Taptronic ook het aantal glazen dat getapt is. Dat laatste is weer uitermate ge schikt voor bijvoorbeeld disco theken, waar het tappen op een paar plaatsen tegelijk gebeurt. Door het registratiesysteem weet de eigenaar na afloop van een avond precies zijn omzet." Zoeterwoude - Heineken heeft de "taptronic" op de markt ge bracht. Een nieuw automatisch tapsysteem, waarmee via één knop bier wordt getapt. Jaap Dijkstra, landelijk hoofd Horeca Technische Dienst en Horeca Tap Service, over de nieuwe uitvinding: "Het idee van een automatisch tap is niet nieuw. Alleen is de apparatuur die tot nu toe te koop was, moeilijk te reinigen. Heineken ontwikkelde daarom zelf een automatische tap, om de afne mers nog meer service te bie den. Door zijn losse, bestaande tapkraan is dit apparaat wél goed te reinigen. Kortom, de Taptronic is een apparaat dat hygiënisch verantwoord is."

Vers van 't Vat | 1990 | | pagina 7