Festiviteiten in de Jordaan Leiden's ontzet Internationale bijeenkomst personeels- managers Amsterdam - De Jordaan stond twee weken lang, van 6 tot en met 16 september, in het teken van een groot scala festivitei ten. Het noorden en het zuiden van de Jordaan hadden ieder hun eigen programma. In en rondom de Noorderkerk waren verschillende kunstexposities te bezichtigen, 's Avonds traden artiesten, orkesten en jazz bands op in de Jordaanse café's. In het zuidelijke gedeelte von den wiehenwedstrijden en boottochten plaats. Ook hier zorgden voornamelijk Amster damse artiesten 's avonds voor de gezelligheid. Ruim 15.000 bezoekers bezochten één of meerdere festiviteiten in de ge zellige Jordaan. - ^5 Leiden - De 3 oktober-viering in Leiden was ook dit jaar een waar volksfeest. Half Leiden was op de been om het 'bevrij dingsfeest' te vieren. De oor sprong van het feest gaat terug naar 1574, het jaar waarin Lei den werd bevrijd van de Span jaarden. Het feest werd dinsdag 2 oktober geopend met de tra ditionele Taptoe. Er werden tal loze evenementen gehouden voor jong en oud. Een grote ker mis, optreden van kabelarties ten, theaterboulevard, optocht, vlootschouw, warenmarkt, kort om voor ieder wat wils. Uiter aard was ook overal de traditio nele hutspot met klapstuk en haring met wittebrood te krij gen. De tapfaciliteiten van Heineken, die op vele punten in de binnenstad waren geïn stalleerd, maakten het gezellige feest compleet. de opleiding? Hoeveel mag die kosten en hoe past deze oplei ding in het personeelsbeleid?' Het doel van de cursus is dat de deelnemers op hun werkplek het gemaakte opleidingsplan verder uitwerken. In totaal deden er 29 cursisten aan de workshop mee. De meesten kwamen uit Europa. De conferentie vind elk jaar in een ander land plaats. Dit keer was Heineken Technisch Be heer de gastheer. Een deel van de cursisten voor het hotel waar de work shop plaatsvond Ameland - Van 11 tot en met 15 september vond op Ame land de International Personnel Managers Workshop plaats. Personeelsmanagers van de verschillende werkmaatschap pijen van Heineken kwamen hier bijeen rond het thema 'op leiden'. Internationaal bekende sprekers hielpen de deelnemers aan de workshop met het for muleren van een opleidingsbe leid en het maken van activitei tenplannen. Daarbij kwamen vragen aan bod als 'Hoe bepaal je de noodzaak van een bepaal-

Vers van 't Vat | 1990 | | pagina 20