Gastvrouw van het Koetshuis Zelfstandig Midden in de bossen, tussen Hilversum en Baarn, ligt het landgoed Hotel-Kasteel De Hooge Vuursche. Op het zelfde terrein staat het Heineken Opleidingscentrum het Koetshuis. Hier ontvangt gastvrouw Thea Lor Heineken-medewerkers uit binnen- en buitenland. Een functie die ze met veel plezier vervult. Gastvrouw Thea Lor werkt sinds 8 september 1975 bij Heineken. Ze begon destijds bij de afdeling Reclame Service, die toen nog op de Van der Helststraat in Amsterdam was ondergebracht. "Via een interne vacature kwam ik in het Koetshuis terecht als administratief medewerkster. Hier zat toen de com merciële opleiding van de afdeling mers in de Hooge Vuursche, waar de gasten overnachten en hun lunches en diners gebruiken. Tijdens een cur susdag zelf ontvang ik de cursisten en neem ik met de cursusleiding de dag indeling door. Verder zorg ik ervoor dat ze op tijd koffie krijgen en help ik de cursisten waar nodig. Als er iemand in de groep jarig is, regel ik iets voor die persoon. En als buitenlandse cursisten een dokter of tandarts nodig hebben, ga ik met ze mee." De cursisten zijn in het algemeen Heineken-medewerkers van verschil lende afdelingen uit binnen- en bui tenlandse vestigingen. "Sommige cur sussen duren drie weken. In dat geval leg je ook meer contacten met de deelnemers en ontstaat een bepaalde band. Anderen zie je van tijd tot tijd temg voor een andere cursus." Die ontmoetingen met verschillende mensen vindt Thea ook een van de leukste dingen aan haar 'job'. "Maar vooral ook het zelfstandig bezig zijn. Dat je zelf dingen moet regelen. Wat dat betreft, maak je van alles mee." Thea Lor voor het Koetshuis Centrale Training en Vorming. Later ging CTV in zijn geheel over naar Zoe- terwoude. Er moest echter ook iemand in het Koetshuis blijven als gastheer of gastvrouw. Dat werd ik dus." Thea werkt nu al weer vijfjaar als gast vrouw van het Koetshuis. In die func tie is zij een soort schaap met vijf po ten. "Ik doe van alles. Als er ergens een lekkage is, kan ik niet even de Interne Dienst bellen om voor een oplossing te zorgen. Daar moet ik zelf achter aan. En als de stoppen springen, moet ik zelf nieuwe zekeringen indraaien. Ik heb wat dat betreft de zorg voor het hele pand", aldus Thea. "Verder komt er ook een hoop admini stratief werk bij kijken. Ik maak het planschema voor de cursussen, be handel de facturen en zorg voor het nodige materiaal voor de deelnemers. Maar allereerst ben ik natuurlijk gast vrouw. Daarvoor reserveer ik de ka-

Vers van 't Vat | 1990 | | pagina 15