Minister Braks op bezoek in Zoeterwoude Centrale etikettenafvoer Zoeterwoude - Minister Braks van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij bracht woensdag 5 september een bezoek aan de brouwerij in Zoeterwoude voor een bijeenkomst met de Ver enigde Voedsel en Agrarische Industrie (VAI). De VAI behartigt de specifieke belangen van producenten van levensmiddelen. Het Centraal Brouwerij Kantoor is bijvoor beeld ook lid van deze vereni ging. De VAI heeft éénmaal per jaar een ontmoeting met de Mi nister. Dit keer vond de ont moeting bij Heinelten in Zoe terwoude plaats. De minister en zijn medewer kers werden ontvangen door de heren Van de Vijver en Strobos. Na het officiële welkomst woord, hield de heer Van Ros- sum, hoofd Marketing Onder zoek en Public Affairs, een presentatie over het alcoholbe- leid. Deze presentatie werd ge volgd door een discussie en een bespreking over een aantal ac tuele onderwerpen. Vervolgens vond de ontmoeting van de Mi nister en zijn medewerkers met het Dagelijks Bestuur van de VAI plaats. Na deze bijeen komst vertrok het gehele gezel schap met de dubbeldekbus naar de brouwerij, waar een rondleiding plaatsvond. Het be zoek werd afgesloten met een diner in de Van Zwietenzaal. Tijdens de rondleiding gaf de heer H. Otter, chef van de Proefbrouwerij van HTB, een korte toelichting op het functioneren van de proef brouwerij Zoeterwoude - Vanaf medio augustus worden de oude eti ketten die bij het wassen van de flesjes vrijkomen via lucht transport afgevoerd. Dit nieu we systeem is nu in proef bij Colonne IA. Later zal het sys teem ook bij Colonne 1B en 2 worden ingevoerd. De etiket ten worden dan centraal door een grote ventilator via een bui zennet naar de container gebla zen. Deze container, die u op de foto kunt zien, staat buiten bij de afdeling Verpakken. De ou de etiketten worden herge bruikt. Een Limburgs bedrijf verwerkt de oude etiketten tot tissues en toiletpapier. "Voorheen werden de etiketten van de wasmachine opgevan gen in losse bakken. Deze bak ken moesten door een hef truckchauffeur worden geleegd en vervangen. Deze handelin gen zijn met het nieuwe sys teem niet meer nodig. Een an dere voordeel van de nieuwe aanpak, die overigens vroeger bij de Amstel Brouwerij al werd gebruikt, is dat het er rondom de wasmachine veel schoner en verzorgder uit zal zien. Alleen bij Colonne 4 zullen de bakken bij de wasmachine blijven staan, omdat de afstand van de ze colonne naar de buitencon tainer te lang is om de afvoer via luchttransport te laten verlo pen", vertelt fan Pieter van Kempen, assistent afdelings chef Verpakken.

Vers van 't Vat | 1990 | | pagina 7