Buckler in Midden-Oosten h Direct na het begin van de huidige crisis in het Midden- Oosten, heeft het Amerikaanse leger Heineken gevraagd om Buckler aan hun troepen in Saoudi-Arabië te leveren. Doordat dit land beslist geen alcohol toestaat, kon niet aan die vraag tegemoet worden gekomen. Wel zijn er plannen om over enkele maanden een alcoholvrij Buckler in Saoudi- Arabië te introduceren. Een gesprek hierover met Hans Krijgsman en Diederik van den Biggelaar. Introductie M' Hans Krijgsman, area export manager Military Europa: "Heineken heeft veel contacten met Amerikaanse legeron derdelen die in Europa gestationeerd zijn. In totaal is ruim zevenhonderd duizend militair- en VS burgerperso neel in Europa gelegerd. We leveren jaarlijks een groot aantal hectoliters Heineken en Amstel aan het VS-leger. Het is veelzeggend dat Heineken bij het Amerikaanse leger in Europa het grootste niet-Amerikaanse biermerk is. Ook Buckler leveren we, maar slechts mondjesmaat. Je kunt stellen dat alcoholarme bieren door de Ame rikaanse soldaten in Europa nauwe lijks gedronken worden. Direct in het begin van de huidige cri sis in het Midden-Oosten heeft het Amerikaanse leger ons gevraagd of we mogelijkheden zagen Buckler aan hen te leveren in Saoudi-Arabië. We zijn uiteraard niet de enige brouwer aan wie dat gevraagd is. Helaas is het niet mogelijk Buckler met een alco holpercentage van 0,5 procent in Saoudi-Arabië aan te leveren. De wet ten van Saoudi-Arabië staan niet toe dat er alcohol wordt ingevoerd. Ook niet als een produkt slechts 0,5 pro cent alcohol bevat. En met de wetten van elk land afzonderlijk hebben we nu eenmaal rekening te houden. An dere produkten, waaronder Dyna- malt, komen ook niet in aanmerking, omdat alleen blikverpakkingen door het Amerikaanse leger worden geac cepteerd." Van Diederik van den Biggelaar, area export manager voor onder meer het Midden-Oosten, hoorden we dat er al een tijdlang plannen zijn om Buckler in Saoudi-Arabië te introduceren. "In Saoudi-Arabië is absoluut geen alco hol toegestaan. Wel zijn er in dat land LU CE UJ J m ."S o 7 z IO PRODUCT OF HEINEKEN dertig alcoholvrije bieren te krijgen, waarvan de grootste 'Moussy' is. De andere landen in dit gebied zijn min der streng. In Jordanië wordt lokaal Amstel gebrouwen. Voor Saoudi-Ara bië hebben we nu Buckler gemaakt, dat volledig alcoholvrij is. We ver wachten dat we over enkele maanden dat alcoholvrije Buckler in Saoudi- Arabië kunnen introduceren. Door het taboe dat in Saoudi-Arabië op al cohol rust, is het erg lastig om goed keuring voor je produkt en de verpak king te krijgen." De heien Krijgsman en Van den Biggelaar

Vers van 't Vat | 1990 | | pagina 5