Buckler heeft geen effect op rijgedrag Wat velen al beweerden, is nu ook via een wetenschappelijk onderzoek bevestigd: Met Buckler op kun je rustig autorijden. De Stichting Wetenschappelijk Onderzoek Verkeersveiligheid leverde het bewijs. Zij onderzocht het effect van Buckler op het bloedalcoholgehalte. Het onderzoek werd gehouden onder een groep mannen van 18 tot 25 jaar, met een li chaamsgewicht tussen de 65 en 89 kilo. Deze mannen kregen in twee uur tijd drie liter Buckler te drinken. Een grote hoeveelheid die, zo bleek uit het onderzoek, geen invloed had op het bloedalcoholgehal- te. Vooraf kregen de proefperso nen een medische keuring en werd hen een standaard maal tijd voorgeschoteld. Bovendien mochten ze de dag voor het ex periment geen alcohol drinken. Nul promille Tijdens het onderzoek werd de proefpersonen twaalf keer bloed afgenomen. Hierdoor kon de opbouw en afbraak van het bloedalcoholgehalte zo nauwkeurig mogelijk gemeten worden. Na afloop bleek dat het drinken van drie liter Buckler in twee uur tijd een bloedalcoholgehalte opleverde van nul promille. Drie liter in twee uur tijd is een extreme hoeveelheid vocht. Ondanks dat de proefpersonen regelma tig veel bier drinken, bleken verscheidene van hen moeite te hebben met het opdrinken van drie liter in de gestelde pe riode. Aan het begin van het onder zoek hadden de proefpersonen een bloedalcoholgehalte van nul promille. In de praktijk zul len consumenten vaak eerst een aantal glazen bier met vijf Een sfeerplaatje uit de eerste Bucklercommercial hiervan op het bloedalcoholge halte gemeten. Daarbij bleek dat het drinken van alcoholarm bier niet tot een belangrijke stij ging van het bloedalcoholge halte leidt. Een consument die na het drinken van een beperkt aantal glazen alcoholhoudend bier overstapt op Buckler, zal dus geen verhoogd bloedalco holgehalte krijgen. Wat wèl blijft is de invloed op het bloed alcoholgehalte van het vooraf genomen pilsje van vijf pro cent. De conclusie van het on derzoek is overduidelijk: het drinken van grote hoeveel heden Buckler heeft totaal geen gevolgen. Buckler heeft géén invloed op de rijvaardigheid. procent alcohol drinken, voor dat ze op alcoholarm bier over gaan. De Universiteit van Frank furt am Main heeft de effecten

Vers van 't Vat | 1990 | | pagina 4