Bouw ontvangst ruimte Amster dam in beeld De bouw van het nieuwe ontvangstgebouw in de voormalige brouwerij in Amsterdam vordert. Het trappenhuis en de liften zijn al voor een groot deel klaar. Ook de mwbouw van de paardestallen en de houten dakconstructie zijn grotendeels af. De nieuwe paardestallen met de houten dakopbouw op het binnenplein Op de molenzolder met links de schrootmolen, zullen in de toekomst de bezoekers worden ontvangen De bezoekers zullen door de voormalige gist- en lagertanks kunnen lopen. De rondleiding zal rechts beneden bij de ingang van de voormalige lagertanks beginnen. In de eerste tank zal de historie van de Heineken Brouwerijen tentoongesteld worden. In de tweede tank zal informatie worden gegeven over de bereiding van bier en over de kwaliteitsaspecten van de produkten. In de derde tank zal het verpakken van bier centraal staan en in de vierde tank zullen de verschillende drinkmomenten van Heineken over de gehele wereld worden gepresenteerd. Via de loopbrug zullen de bezoekers de tanks weer verlaten en richting paardestallen gaan. Op de loopbrug ziet u architect, Cees Veth (links) en project leider Arie Meyer van de Amsterdamse Heineken brouwerij Verschillende onderdelen van het project worden langzamer hand herkenbaar. De ruimten zijn inmiddels met elkaar ver bonden, zodat een logische route ontstaat. Kortom, het lege kale gebouw wordt lang zamerhand weer 'mens'vrien- delijk. In de komende maanden zal vooral aandacht worden ge schonken aan de inrichting van de expositieruimten in het ge bouw. Hoewel het project rede lijk op schema ligt, zal de in gebruikname en opening van het gebouw waarschijnlijk niet eerder zijn dan begin 1991. Uitzicht vanuit de binnen plaats op het nieuwe ontvangstgebouw. Links het liftgebouw en de trappen, die nieuw gebouwd zijn. Midden hoven de ontvangstzaal in de voormalige molenzolder. In het midden hnks de brouw- zaal, waar het gehele brouw- proces gepresenteerd zal worden. Op de voorgrond staan de nieuwe paarde stallen. Rechtsboven de opbouw van de voormalige moutzolder. Hier zullen in de toekomst bijzondere ontvangsten zoals pers conferenties plaatsvinden Voor een uitgebreide toelich ting op de plannen voor het nieuwe ontvangstgebouw, kunt u Vers van 't Vat 8/88 nog eens nalezen.

Vers van 't Vat | 1990 | | pagina 9