voor de levering. "Er moeten goede voorbereidingen worden getroffen en een strakke plan ning worden aangehouden om alles op de juiste tijd en plaats te leveren. Dit jaar hadden we voor het eerst de toelevering via één cateringsbedrijf, de RAI, ge regeld. Op deze manier hadden we na afloop een beter inzicht in de omzetcijfers", vertelt de heer V.F. Tromer, hoofd horeca- gebied Amsterdam/Utrecht. "Het merk Heineken had een grote uitstraling bij Sail. Langs De Heineken 'bierboeiei' weid regelmatig op het Y gesignaleerd. Hier vaart het vat in de Y-haven met op de achtergrond de Amergo Vespucci, het marine- opleidingsschip van Italië Het was een zware wedstrijd voor de bemanning van de Koele Blonde tijdens Sail '90 het Y waren overal mensen met blikjes Heineken te zien. Sail was ook zeer geschikt om re laties te ontvangen. Op zondag werden dan ook belangrijke commerciële relaties van Heineken Nederland, uitgeno digd op het raderschip 'de Mis sissippi Queen'. In de Heineken- café's in Amsterdam waren Sailposters en -viltjes om de be zoekers duidelijk te maken dat Sail 1990 mede mogelijk werd gemaakt door Heineken", aldus Tromer. De Koele Blonde Bij de lange afstandsroeiwed- strijd van Marken naar Amster dam (ongeveer 25 km) was ook Spektakel' 'De Koele Blonde' van de partij. De bemanning van deze roei- sloep bestaat uit medewerkers van de Bossche brouwerij. "Het was een ontzettend zware wed strijd. De forse zuiderwind en de sterke golfslag maakten het voor ons erg moeilijk. In ver band met vakanties hadden we geen reserve-roeiers zodat er niet gepauzeerd kon worden. Na een zware race van vier uur en zeven minuten, kwamen we uiteindelijk als tiende (van de veertien deelnemers) over de fi nish", aldus Paul van der Aart, één van de sloeproeiers. Prij svraagwinnaars In het mei-nummer van Vers van 't Vat stond een prijsvraag waarmee kaartjes voor tribune plaatsen aan het Y waren te winnen. Twee winnaars van de In de Y-haven, waar de Tall ships lagen, werden de meeste bezoekers geteld prijsvraag geven een reactie op hun bezoek aan Sail'90. (Het goede antwoord was dat Sail '90 voor de vierde keer werd ge houden). Carla van der Steen, medewerk ster op de afdeling Inkoop bij Vrumona: "Sail vond ik erg leuk. Vooral die grote schepen waren zeer indrukwekkend. Ook het openbaar vervoer was goed geregeld. Ik vond de tribu ne aan de Y-haven, waar ik kaartjes voor had gewonnen, niet zo bijzonder. Daar had ik wel iets meer van verwacht. De heer H.J. Willemsen, oud- Heineken medewerker bij de afdeling Concern Public Rela tions: "Ik heb genoten van Sail. Het evenement was dit keer wel veel grootser opgezet dan vijf jaar geleden. De tribune aan de Y-haven was een goed punt om alles goed te kunnen over zien. Ik had het niet graag wil len missen."

Vers van 't Vat | 1990 | | pagina 5