Werken aan nieuwe plannen Er wordt hard gewerkt aan de nieuw op te stellen reorganisatie voorstellen van Heineken Nederland. De betrokkenheid van de medewerkers is hierbij een uitgangspunt. Hoe gebeurt dit in de beide brouwerijen. Binnen de bedrijven is een over legstructuur opgezet om zoveel mogelijk medewerkers te be trekken bij de nieuw op te stellen plannen. Verschillende stuur- en werkgroepen houden zich daarmee bezig. Dit gebeurt onder verantwoordelijkheid van de heren Henk Kloek, directeur Produktie, Han de Goederen en Albert de Voogd, bedrijfsleiders in respectievelijk Zoeterwoude en Den Bosch. De stuurgroepen houden zich bezig met de totale begeleiding van het reorganisatieproces. Bovendien zien ze toe op de na leving van de met de vakbon den gemaakte afspraken. De uitgebreide werkgroepen stel len, in overleg met de medewer kers, concrete nieuwe plannen op. Ook via het werkoverleg of afdelingsoverleg worden de ideeën van de medewerkers in gebracht. Aan zowel De Goederen als De Voogd hebben we gevraagd hoe het staat met de nieuwe voor stellen. Zoeterwoude Han de Goederen: "Bijna alle werkgroepen zijn met hun spe cifieke opdracht al vóór de vakantieperiode aan de gang gegaan. Een enkele werkgroep is pas later begonnen. Ook in de vakantieperiode is dus wel de gelijk wat gebeurd, het is echter een lastige periode om allerlei technische en organisatorische zaken met betrekking tot de nieuwe plannen te bespreken. Veel mensen zijn afwezig en mensen die er wel zijn, hebben hun hoofd meer bij de bierpro- duktie dan bij de reorganisatie. Waar trouwens ook rekening mee gehouden moet worden is het feit dat grote afdelingen, zo als bijvoorbeeld de afdeling Ver pakken, veel tijd nodig hebben voordat alle medewerkers via het bestaande werkoverleg er bij betrokken kunnen worden. Voor enkele afdelingen gaan we dat op een andere wijze aan pakken. In eerste instantie kijkt elke werkgroep naar z'n eigen werk gebied. Via het gezamenlijk overleg, dat de voorzitters van de verschillende werkgroepen hebben, vindt onderlinge af stemming plaats. Daar zijn ook de directeur Produktie en de beide bedrijfsleiders bij betrok ken. Zeker omdat er vele onder linge raakvlakken zijn, is af stemming noodzakelijk. Belangrijk vind ilc ook dat de werkgroepen de opdracht heb ben de, ook eerder geuite, kri tiekpunten mee te nemen. Voorop staat dat we in de brou werij heel open alle voorstellen bespreken. Niets is, wat ons be treft, geheim. Alle belangrijke informatie zal worden doorge geven aan onze medewerkers." Den Bosch Ook in Den Bosch zijn de werk groepen bezig alle zaken op een rij te zetten. Albert de Voogd hierover: "Overal in produktie Den Bosch wordt nu overleg ge voerd over de voortgang van de reorganisatie. De medewerkers worden via de werkgroepen en het werkoverleg of wel in een direct afdelingsoverleg betrok ken bij het opstellen van de nieuwe plannen. De structuur van het overleg is aangepast aan de afdeling. Zo is er in de grote afdelingen, zoals de afdelingen Verpakken en de Technische dienst, met succes gestreefd af gevaardigden uit het werkover leg in de werkgroepen te be trekken. In kleine afdelingen worden de plannen direct in het werkoverleg ingebracht en in zeer kleine afdelingen wordt de hele afdeling er direct bij be trokken. Maar uiteindelijk gaat het in al le gevallen om het resultaat. En dat is tot voorstellen te komen waarover alle medewerkers hebben meegedacht en aan ge werkt èn waarin de medewer kers zich in grote lijnen kunnen vinden. Dat betekent wel dat de werkgroepen in deze voorberei dende fase veel tijd nodig heb ben. Een prettige zaak vind ik bovendien dat er een goed en frequent contact is tussen de Bedrijfsledengroep Den Bosch en bedrijfsleiding over de voort gang van de reorganisatie. Dat bevordert niet alleen een goede verstandhouding maar zorgt er ook voor dat we ook vanuit die invalshoek eventuele knelpun ten kunnen oplossen." Na overleg met de vakorga nisaties op 21 augustus j.l. is bekend gemaakt dat te ver wachten is dat de uit de reor ganisatievoorstellen voort vloeiende adviesaanvragen in november aan de COR zullen worden voorgelegd. Deze tijdsplanning blijkt, om technische en organisa torische redenen, niet haal baar te zijn voor het project Transport en Opslag. Dat betekent dat de reorganisa tievoorstellen voor de MIT- afdelingen (Magazijn en In tern Transport) niet eerder dan in de tweede helft van 1991 ingediend kunnen wor den. Over de noodzaak tot loskoppeling van deze plan nen is met de vakorganisa ties in de eerste week van september een vervolgge sprek gepland.

Vers van 't Vat | 1990 | | pagina 3