Periodiek Bedrijfsgezondheidskundig onderzoek Vertrek A. Oostra Zoeterwoude - Regelmatig staat bij de verschillende vestigingen van Heineken Nederland 'de bus' van het Centraal Bureau voor Keuringen (CBVK) voor de deur.In deze bus worden mede werkers onderzocht in het kader van het Periodiek Bedrijfs gezondheidskundig onderzoek. Voor wie? "Alle medewerkers van Heineken Nederland die de leeftijd van dertig jaar hebben bereikt, kunnen meedraaien met dit onderzoek. Om de vier jaar komen ze in aanmerking. Medewerkers van veertig jaar en ouder worden om de twee jaar opgeroepen", vertelt Fran cis Zirkzee, medewerkster bij de Medische Dienst in Zoeter woude. Het is haar taak de orga nisatie van dit onderzoek voor de vestiging Zoeterwoude en een aantal horecagebieden te begeleiden. Hoe en waarom? Het doel van het onderzoek is het vroegtijdig opsporen van bepaalde afwijkingen. Francis Zirkzee: "Er wordt een ECG (cardiogram) gemaakt, de bloed druk wordt gemeten, de long functie wordt bekeken en het bloed en de urine worden on derzocht. Bovendien worden de ogen getest. Alle deelnemers krijgen vooraf een vragenlijst toegestuurd. Deze vragenlijst bevat onder meer vragen over het leefgedrag en eventuele ziekten. Het tweede gedeelte heeft betrekking op de werksi tuatie. Je merkt dat mensen soms huiverig zijn om deze vra gen te beantwoorden. Maar er is echt niets te vrezen. Deze ge gevens worden alleen door de Medische dienst gebruikt en anderen hebben hierin geen in zage. Ze worden beslist niet voor andere doeleinden ge bruikt. De uitslagen, die terugkomen van het bureau, worden be keken door de bedrijfsartsen. Alle deelnemers krijgen bericht van de resultaten. Als er een af wijking wordt gesignaleerd, wordt dit met de huisarts of met de bedrijfsarts besproken. Zeer afwijkende gegevens, zo als een 'torenhoge' bloeddruk, worden direct aan de Medische Dienst doorgegeven, zodat er actie kan worden genomen." Extra service "Ongeveer zestig procent van de medewerkers, die worden aangeschreven, doet mee aan dit onderzoek. Medewerkers die bij hun eerste uitnodiging zeggen niet deel te willen ne men aan het onderzoek, krijgen de volgende keer toch weer een uitnodiging. Pas als iemand zegt dat hij/zij nooit gebruik wenst te maken van zo'n onder zoek, wordt er geen uitnodiging meer verstuurd. "Wat ik echt jammer vind", zegt Francis, "is dat sommige men sen zo laat afbellen. Als er op tijd wordt afgebeld kan de plaats nog ingenomen worden door een andere medewerker die ook de voorkeur had ge geven voor die datum. Boven dien zijn de plaatsen betaald. We merken aan de reacties van deelnemers dat zij de extra ser vice, die door hun werkgever wordt geboden, bijzonder waar deren. Mensen vinden het pret tig dat er aandacht aan hun ge zondheid wordt besteed", aldus Francis Zirkzee. Amsterdam - De Raad van Commissarissen van Heineken N.V. heeft bekend gemaakt dat de heer A. Oostra de wens te kennen heeft gegeven per 31 december 1990 als lid van de Raad van Bestuur terug te tre den. De Raad van Commissa rissen heeft het ontslag aan vaard en respecteert de daaraan ten grondslag liggende overwe gingen. De Raad spreekt zijn waardering uit voor de vele bij dragen die de heer Oostra sinds 1978 in verschillende functies ten behoeve van het concern heeft geleverd. In 1978 verliet de heer Oostra Akzo Coatings om als Joint ge neral manager in dienst te tre den bij Dreher in Italië. Van 1984 tot 1988 was hij Alge meen directeur van Heineken Nederland en in 1988 werd hij lid van de Raad van Bestuur van Heineken. i.« g» ,0mm* li# 227AH \oorijuij! 'M. i(» Ml fe.TOi 877*07

Vers van 't Vat | 1990 | | pagina 15