Eerste diploma uitreiking LSBL Wel besteld, niet gehaald De geslaagde cursisten uit Den Bosch zijn van hnks naar rechts de heren Rentmeester, Sonnemans (LSBL), Van der Wouw, Verlouw, Welts, Herm- se, Doeve, Swinkels (LSBL), Wilmink. Zittend van links naar rechts, Dekkers, Muurmans en Coret Zoeterwoude - Tot grote verba zing van de redactie kwamen een groot aantal Van Gogh- bierpullen, Van Gogh-glazen en videobanden over het leven van de beroemde schilder uit het PUM retour. 'Niet afgehaald' was het commentaar van de PUM-medewerker. De artike len zijn overgebleven van een Vers van 't Vat-actie in het februari en maart-nummer van dit jaar. Door gebrek aan op slagruimte, konden de dozen niet in het PUM blijven staan. Bij de redactie staan ze ook in de weg. Vandaar de oproep van de Vers van 't Vat-redactie om alsnog de bestellingen tegen contante betaling af te halen in kamer 2.339 in Zoeterwoude. Den Bosch - In de Bossche brou werij zijn vrijdag 6 juli de eerste diploma's uitgereikt aan ge slaagde cursisten van de nieu we bieropleiding van de Lan delijke Stichting Beroepsoplei ding Levensmiddelenindustrie (LSBL). Onder hen waren acht medewerkers uit Den Bosch. Twee anderen die eveneens ge slaagd waren, krijgen later hun diploma uitgereikt. De Bossche medewerkers hebben het afge lopen jaar de A-cursus (niet te verwarren met de Al-cursus) gevolgd. Deze A-opleiding is di rect op het brouwersvak gericht en kan aan het eind van datzelf de jaar worden afgesloten met een examen en een diploma. In september vindt de diploma uitreiking voor de deelnemers uit Zoeterwoude plaats. Hoewel de A-cursus een afge ronde opleiding is, kunnen de geslaagde cursisten zich nog in schrijven voor de B-opleiding. Dit betekent dat zij nog zeker tweeënhalf jaar moeten stude ren. Eerst wordt in de zoge naamde schakelklas de basis kennis van bijvoorbeeld wis- en scheikunde verhoogd. Daarna volgt een algemeen jaar over de levensmiddelenindustrie. Aan sluitend is er nog een studiejaar dat op de brouwerij is gericht. Na het behalen van het B-diplo ma is er nog de mogelijkheid om een voortgezette opleiding te volgen op MBO-plus niveau.

Vers van 't Vat | 1990 | | pagina 7