Brouwerij Cultuurprijs 1990 Opslag PUM overdekt Ideeënbus commissie voor Amsterdam/ Rotterdam T=^V Den Bosch - De Brouwerij Cul tuurprijs 1990 voor de stad Den Bosch is toegekend aan de 28- jarige musicus en dirigent Mark Versteeg èn aan het Vocaal En semble Markant. Heineken Den Bosch kent deze prijs tweejaarlijks toe aan een jonge professionele kunstenaar, groep of instelling die zich op bijzon dere wijze verdienstelijk heeft gemaakt voor het kunst- en cul tuurleven in Den Bosch. Mark Versteeg is niet meer weg te denken in het muziekleven van Den Bosch en omgeving. Sinds 1982 geeft hij leiding aan het door hem opgerichte Vo caal Ensemble Markant: een koor van 25 zangers. Hij is daar naast nog dirigent van het Vocaal Ensemble Accoord in Nijmegen en van het 's-Herto- genbosch Vocaal Ensemble. De Bossche musicus zal de prijs op zaterdag 27 oktober in de Ne derlands Hervormde Kerk van Den Bosch in ontvangst ne men. Amsterdam - Amsterdam heeft sinds kort een nieuwe plaatselijke Ideeënbuscommis sie. Deze commissie was tijde lijk ontbonden, vanwege de sluiting van de brouwerij aan de Van der Helststraat. Enkele medewerkers hebben de draad weer opgepakt. Zij gaan nieuwe activiteiten ontwikkelen voor de Heineken Ideeënbus in Am sterdam. Hiertoe behoren de vestigingen A/Wet, A/Lem, A/Mau en A/Hel. Ook de vesti ging in Rotterdam, met uitzon Zoeterwoude - De opslagruim te van het PUM (Personeels Uit giften Magazijn) in Zoeterwou de heeft een tijdelijke, houten overkapping gekregen. Het ge bouw werd te klein voor de op slag van artikelen die in het commissie. "We zijn van plan na de vakantie een actie te star ten", vertelt de heer Pels Rijc- ken over de nieuwe commissie. "Ieder bmikbaar ingestuurd idee wordt door ons beloond met een kleine attentie. Het hoe en wat van deze actie zul len wij in een later stadium nog nader uitleggen. Verder willen we onszelf bekend maken via de publicatieborden. Ook zal PUM worden verkocht. Buiten zetten kon ook niet. Vandaar dat het pleintje achter het PUM overdekt is, in afwachting van een eventuele definitieve uit breiding van het PUM. dering van het horecagebied, behoort tot de nieuw gevormde commissie. De kersverse commissie be staat uit de heren G.C.C. Pels Rij eken (voorzitter), Q.M.M. van Trigt (secretaris), F. Feitsma, J.W.C. van Kessel, R. Roest en mevrouw A. Brandt-van der Heyden. Zij zullen de ideeën uit de eerder genoemde vestigin gen beoordelen. De richtlijnen voor deze beoordeling komen van de Centrale Ideeënbus de commissie één keer per maand bij elkaar komen om de ingestuurde ideeën te bespre ken." De commissie staat er klaar voor. Nu de ideeën nog. Van links naar rechts de heren Feitsma, Pels Rijcken, mevrouw Brandt-van der Heyden en de heer Roest. Zittend de heren Van Kessel en Van Trigt

Vers van 't Vat | 1990 | | pagina 6