r oeflokaal Almelo In het restaurant van 't Oude Verkeershuis aan de Grote straat 80 in Almelo is een mu seum-brouwerij gevestigd met een tapperij, die ook te bezich tigen is. Het gebouw is 125 jaar oud. Er zijn nog vele houten va ten en andere oude attributen te zien. De openingstijden op dinsdag tot en met zaterdag zijn van 12.00 uur 's middags tot en met 1 uur 's nachts. Op maan dag zijn de brouwerij en het res taurant van 1700 uur 's middags tot 1 uur 's nachts geopend. Zondag is 't Oude Verkeershuis gesloten. 't Oude Veikeeishuis in Al melo Arcen In Arcen is de werkende Arcen- se brouwerij en het bijbehoren de proeflokaal aan de Kruisweg 46 te bezichtigen. De rondlei ding duurt een uur. In het bijbe horende proeflokaal zijn diver- De brouwerij in Arcen se bieren te verkrijgen. De brouwerij is geopend van dins dag tot en met zaterdag. Wie de Arcense brouwerij wil bezichti gen, moet vooraf reserveren. Dit kan via het telefoonnum mer 04703-2459. De kosten be dragen 7,50 per persoon (con sumptie inbegrepen). Dordrecht In het pittoreske gedeelte van Dordrecht, vlak naast de haven en onder de schaduw van de Grote Kerk, staat museum De Sleutel. Op dezelfde plaats waar eens brouwerij De Sleutel, eigendom van Heineken, heeft gestaan. Het museum is geves tigd aan de Varkenmarkt 128A. Er is een vaste expositie te zien van wijnmakers-, kuipers- en distillateursgereedschap van John Rutte. Geen echt biermu seum dus, hoewel er nog steeds Museum De Sleutel in Dor drecht plannen zijn om er ook een vas te expositie over de voormalige brouwerij De Sleutel in op te nemen. Wie De Sleutel wil be zoeken, kan dat op vrijdag, za terdag of zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Groepen kunnen een excursie aanvragen (ook voor een dag in de week) bij de heer G. Grootenboer van het mu seum. Telefoonnummer: 078- 143732. Alkmaar In Alkmaar, de stad van de kaas, is aan de Houttil 1 het Nationaal Biermuseum De Boom gevestigd. Uit de stadsar chieven is op te maken dat hier al in 1519 een brouwerij was ge vestigd. In 1986 werd het Nationaal Biermuseum ge opend. Het museum behandelt de geschiedenis van het bier, de biergeschiedenis van Alkmaar en het pand. Ook het brouw- proces komt aan de orde. Op ..«eimmsrnsHÈ Het Nationaal Biermuseum De Boom in Alkmaar verzoek wordt een rondleiding gegeven, maar dit moet wel van te voren telefonisch worden aangevraagd. Wie het museum eens wil bezoeken, kan er het hele jaar terecht. Het is dinsdag tot en met zaterdag geopend van 10.00 tot 16.00 uur en op zondag van 13.00 tot 17.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 2,- per persoon.

Vers van 't Vat | 1990 | | pagina 17