In de afgelopen drie nummers van Vers van 't Vat hebben we enkele biermusea in Nederland besproken. In deze aflevering enkele bekende en minder bekende musea-brouwerijen, kleine brouwerijen en proeflokalen, die ook het bezoeken waard zijn. A De Ringen in Amersfoort Van biermuseum tot pr Goes Museum-brouwerij De Gans in Goes claimt de kleinste brou werij van Nederland te zijn. Deze brouwerij is een onder deel van het Ambachtscentrum in stadsrecreatiepark De Hol- landsche Hoeve. In het centrum zijn karakteristieke huisjes gebouwd, naar het voorbeeld van de historische panden in Goes. In De Gans wordt per brouwsel honderd li ter licht bier of tachtig liter zwaar bier gebrouwen. Geïnte resseerden kunnen De Gans gratis bezoeken van dinsdag tot en met zaterdag. De openings tijden zijn van 13.00 tot en met 17.00 uur. Amersfoort 'De Drie Ringen' is de naam van de werkende brouwerij aan het Kleine Spui 18 in Amersfoort. Dit brouwerij-museum is vorig jaar geopend. Geïnteresseerden kunnen er van maandag tot en met zaterdag terecht van 11.00 tot 19.00 uur. De kosten zijn 5,per persoon. Voor dit be drag krijgt de bezoeker een rondleiding, een consumptie en een gratis bierglas. Heumen In het brouwerij-museum De Raaf in Heumen, dat gevestigd is in de gebouwen van de voor malige brouwerij Bergzigt, be vindt zich een brief van dr. H.R Heineken. De heer H.R Heineken bracht destijds een bezoek aan Bergzigt en was erg lovend over het daar te verkrij gen bier. Het brouwerij museum bevindt zich in de plaats Heumen. De kosten be dragen 5,per persoon. Een rondleiding, diapresentatie en een bierproeverij zijn in de prijs in begrepen. Groepen zijn al leen te ontvangen op afspraak. Het adres van De Raaf is Rijks weg 232. Het telefoonnummer is 080-581177. De Raaf is in de maanden juli en augustus dage lijks geopend van 12.00 tot 17.00 uur. In september is De Raaf alleen op zondag geopend en wel van 12.00 tot 17.00 uur. Museum-brouwerij De Raaf

Vers van 't Vat | 1990 | | pagina 16