De belangrijkste wielerwedstrijd de 'Tour de France' zit er weer op. De Buckler wielerploeg maakte een succesvol debuut in de 77e ronde van Frankrijk. Wat komt er allemaal bij sponsoring van een wielerploeg kij ken? "Winnen of verliezen: het blijft sport" Met ingang van 1 januari 1990 is het sponsorcontract van de Buckler ploeg ingegaan voor een periode van drie jaar (1990- 1992). "Buckler moet na drie jaar een merkbekendheid heb ben behaald van 75 procent. We Frankrijk, Spanje, Zwitserland, België, Ierland en Italië", vertelt Thomas Hakkaart, hoofd Mer ken Ontwikkeling en Coördi natie en verantwoordelijk voor de sponsoring van de Buckler wielerploeg. Gerrit Solleveld ('De Sol'), winnaar van de langste etap pe van de Tour de France moeten Buckler zo snel moge lijk bekend maken omdat we met Buckler streven naar een leidende rol in het alcohol arme bier-segment. De sponsoring van een wielerploeg is een uit stekende manier om het merk Buckler in een korte tijd be kend te maken in de Europese 'wielerlanden': Nederland, Internationaal karakter Het sponsoren van de Buckler wielerploeg past goed in het vernieuwde Europese marke ting- en communicatiebeleid. Gert den Hertog, Brand mana ger Buckler Europa, coördi neert de marketingactiviteiten rondom Buckler (inclusief de Buckler wielerploeg) voor de verschillende werkmaatschap pijen van Heineken in Europa. "De naam van het internatio nale merk Buckler wordt ver bonden aan de internationale wielersport. De wielerploeg heeft zelf ook een Europees tintje. De ploeg bestaat uit ren ners van verschillende nationa liteiten. De Buckler ploeg neemt ook deel aan internationale wedstrijden in verschillende Europese landen", vertelt Gert den Hertog. "De wielersport wordt steeds populairder. De belangrijkste wielerronde van het jaar, de 'Tour de France', bij voorbeeld is gedurende drie we ken in juli het gesprek van de dag. Als er over de Tour wordt gepraat, wordt er ook over Buckler gepraat. Verder is het een actieve en dynamische

Vers van 't Vat | 1990 | | pagina 12