BIER Het uiterlijk van Amstel is veranderd. De etiketten, de blikjes en de kroonkurken zijn moderner, krachtiger en strakker dan voorheen. Nog duidelijker aanwezig zijn in het schap: dat is het hoofddoel van deze vernieuwing. Een gesprek met Paul Nitschmann, senior product manager Amstel over de vernieuwde uitmonstering van Amstel. BIER L Bescheiden strak en duidelijk herkenbaar "Het gaat goed met Amstel. In voor de consument", aldus Paul het 30 cl flessegment groeiden Nitschmann. de verkopen van Amstel Bier hetafgelopenjaarmetcircavier Amstel familie procent. Dit leidde tot een stij- Consumentenonderzoeken on- gend marktaandeel. Hoewel der Amstel- en niet Amstel Amstel goede prestaties be- drinkers wezen uit dat de nieu- haalt, hebben we toch besloten we uitmonstering van Amstel de uitmonstering van Amstel te mooier gevonden wordt, meer veranderen. Amstel was na- kwaliteit uitstraalt en beter melijk qua uitstraling iets te be- scoort dan het 'oude jasje' van scheiden. Om in de strijd om Amstel Bier. "Ook Amstel schapruimte mee te kunnen Light, Oud Bmin en Bockbier doen was het nodig het uiterlijk zullen worden aangepast. Het van Amstel te vernieuwen. is immers belangrijk de een- Het is immers belangrijk dat heid binnen de 'Amstel familie' Amstel Bier de consumenten te behouden. Iedereen moet di- aanspreekt. Amstel moet er ge- reet zien dat het van Amstel is. woon uitspringen", aldus Paul Nitschmann. Dit betekent dat we ook de reclame-artikelen op termijn "In het nieuwe etiket is het moeten aanpassen. Aangezien merkbeeld Amstel Bier ver- het binnenste gedeelte van het groot zodat het nadrukkelijker beeldmerk (het rood/witte vlak en duidelijker overkomt. Het met gouden ring) zelf niet ver- Amstel strikje is van de fles ver- anderd is, hoeven deze niet dwenen. Daarvoor in de plaats meteen aangepast te worden." is een halsetiket gekomen, dat geheel in overeenstemming is In de brouwerijen in Zoeter- met het nieuwe rompetiket.De woude en Den Bosch worden kleuren rood/wit zijn in princi- momenteel de laatste restan- pe niet gewijzigd. Deze kleuren ten oude Amstel-etiketten ge- zijn zo herkenbaar dat het niet bruikt." Omdat de vorm, met slim is om hiervan af te wijken. name van het halsetiket, gewij- Alleen het Amstel rood is iets zigd is, moeten ook de magazij- feller geworden en spreekt nen (waar de etiketten inzitten) daardoor de consument meer van de etiketteer-machines aan. De nieuwe kroonkurk is worden aangepast. In de laatste als het ware een vertaling van week van juni is Amstel in de het beeldmerk Amstel Bier: nieuwe 'outfit' in alle winkels verkrijgbaar", aldus Paul Nitschmann. Alle vertegenwoordigers zijn enige tijd geleden op de hoogte gebracht van deze verandering, zodat zij hun klanten op tijd Het oude model van Amstel Bier

Vers van 't Vat | 1990 | | pagina 8