Heineken Rugby Sevens Amstel Mini EK Klootschieten stabbers met 36-6. De Rugby Club Castricum wist verras send door te dringen tot de hal ve finales, maar verloor op het laatste moment van de Back- stabbers. Het was de eerste keer dat een Nederlandse ploeg de halve finales van het Rugby Sevens behaalde. Aan het slot van het toernooi overhandigde Mare Bolland, product-manager Heineken Thuisverbruik, een kristallen pul aan de 'captain' van de White Hart Marauders. Amsterdam - Het negentiende Heineken Rugby Sevens toer nooi werd 19 en 20 mei in Am sterdam gespeeld. Het aantal toeschouwers was beduidend groter dan andere jaren. Ruim 5.000 toeschouwers bezochten het toernooi met internationaal karakter. In totaal namen zestig teams uit zestien landen deel aan het Heineken Rugby Sevens, dat het op een na groot ste clubtoernooi ter wereld is. Het toernooi werd gewonnen door de White Hart Marauders uit Engeland. Zij versloegen in de finalewedstrijd de eveneens uit Engeland afkomstige Back- Een spelmoment uit de finalewedstrijd tussen de Backstabbers uit Engeland (witte shirts) en de White Hart Marauders uit Engeland (zwarte shirts) tijdens het Heineken Rugby Sevens Manderveen - In het Twentse landschap werd op zaterdag 26 mei het Amstel Mini EK Klootschieten gehouden. Het eerste evenement Klootschie ten waaraan de naam van de Amstel Brouwerij is verbonden, sinds Amstel hoofdsponsor is van de Nederlandse Kloot- schieters Bond (NKB). Dit Mini EK was de eerste aanzet tot de Europese Kampioenschappen Klootschieten, die in 1992 in Ierland worden gespeeld. Er wa- ren ruim 200 deelnemers. Dat Twente het klootschietgebied bij uitstek is, bewees de afdeling Noord Twente. Bij zowel de he ren, dames als jeugd werden klootschieters van deze af deling uitgeroepen tot all round winnaar. Een all-round winnaar behaalt de hoogste totaalscore van de onderdelen veldbaan, straatparcours en zetten. Dick Hageman, Hoofd horecagebied Gelderland/Over- ijssel, reikte de Amstel-prijs uit aan Richard Blankenvoort, winnaar bij de heren en aan Helma Spikkers, winnares van de damescategorie. De winnaar bij de jeugd, Marco Oude Lut- tikhuis, kreeg een trofee uit gereikt van de NKB. Het evene ment genoot veel publieke belangstelling.

Vers van 't Vat | 1990 | | pagina 25