assortiment van de 30 cl fles centraal staat. De laatste jaren is er een aantal nieuwe produk- ten bijgekomen, zoals 1870 van Amstel, Buckler en Dry 100. Met name het complete pakket van de Heineken Brouwerijen werd als uitgangspunt genomen voor de beurs." Het thema werd tijdens de beurs ondersteund door een spectaculaire show. Elke dag trad er een bekende Nederland se artiest op in de Heineken stand op een speciaal daarvoor ingericht podium. Freek de Wette, Sales Promotion coördi nator, had de leiding over dit onderdeel. Zo waren er optre dens van Gerard Cox, Karin Bloemen, Hans de Booij,Marjo lein Touw en René Froger. Pre sentator van dit geheel was Ep- po van Nispen, oud-rondleider van Heineken in Zoeterwoude en nu werkzaam bij de TROS. De Heineken brouwerijen Show was een schot in de roos en trok enorm veel aandacht. De arties ten hadden er zelf ook veel ple zier in. Karin Bloemen voerde geheel onverwacht samen met de echte Cora van Mora, be kend van de televisie-reclame, een fantastische act op. Dit tot groot vermaak van het aanwe zige publiek. En René Froger wist niet meer van ophouden en gaf de ene toegift na de ande re. Gastheerschap Uit alles bleek dat Heineken het tot in de puntjes had geor ganiseerd. De eerste taak van de vertegenwoordigers was het vervullen van het gastheer schap. Daarnaast moesten er natuurlijk zoveel mogelijk or ders worden opgenomen. Fred van Leeuwen, verkoopleider Thuisverbruik regio Noord: "De vertegenwoordigers van Heineken vervullen tijdens de Roka de rol van gastheer. Tij dens de beurs is de detaillist in een andere omgeving. Hij komt speciaal naar de Heineken stand toe. De detaillist heeft meer tijd voor je en daar moet je dan als gastheer goed gebruik van maken, fe hebt de detaillist ook echt iets te bieden, want er zijn vele beursaanbiedingen." Heineken maakte tijdens de Roka gebruik van een gedeelte van de grote Horecava stand. De stand had een totale opper vlakte van 300 vierkante meter. Voor iedere bezoeker had Heineken een poster en presen tatiemap met daarin een aantal beursaanbiedingen. De Roka trok dit jaar circa 38.000 bezoe kers. Training Voor de vertegenwoordigers be gon de beurs eigenlijk al op vrij dag 11 mei. In Zoeterwoude kwamen alle vertegenwoordi gers van Heineken Thuisver bruik die dag bij elkaar, 's Och tends gaf de heer Brummans, een externe deskundige, een training, speciaal gericht op verbale- en non-verbale com municatie. Bij de verbale com municatie stond het tweege sprek centraal. Bij non-verbale communicatie werd er vooral aandacht besteed aan de hou ding, het luisteren, en het ge drag van de vertegenwoordiger en een klant. Na de lunch gaf Sjoerd Zwanenburg een pre sentatie. "Tijdens deze presen tatie heb ik aan alle vertegen woordigers uitgelegd wat er ging gebeuren tijdens de Roka. Hoe de stand eruit zou gaan zien, welke beursaanbiedingen er waren. Maar ook wat er van de vertegenwoordigers zou worden verwacht. Ik wilde de mensen echt enthousiast ma ken voor deze Roka", aldus Sjoerd Zwanenburg. Alle ver tegenwoordigers kregen de nodige informatie mee naar huis zodat zij goed voorbereid op de beurs konden verschij nen. Vertegenwoordiger Wim Nikkelen: "Ik vond de dag bij zonder leerzaam. Ik wist al het één en ander, maar ik vond het zeker niet overbodig. Het is al tijd goed om af en toe weer eens een aantal zaken op te frissen. De training was echt op de Ro ka afgestemd." ren van de orders. Fred van Leeuwen: "Voordeel is natuur lijk dat je een overzicht hebt wie er geweest zijn en wat er is verkocht. Bij een evaluatie kan er ook worden gekeken of de beursaanbiedingen geslaagd waren." Voor de vertegenwoor digers was een orderformulier ontwikkeld waarop alle ge gevens konden worden inge vuld. "Belangrijk was wel dat de formulieren goed en volledig werden ingevuld, maar dat liep prima", aldus Fred van Leeu wen. Spaceman Het is een bekend gegeven dat gebrek aan schapruimte een probleem is van veel detaillis ten. Heineken had er op de Ro ka dan ook speciaal aandacht aan besteed. Tijdens de gehele beurs was Christiaan Hintzen, medewerker sales technology van Heineken Thuisverbruik, aanwezig om geïnteresseerden het computerprogramma Spa ceman III te tonen. Met dit te kenprogramma is het mogelijk om voor elke willekeurige de taillist de meest ideale schapin deling te verkrijgen. Daarvoor zijn dan wel gegevens nodig over de ruimte, de omzetsnel- heid, de hoeveelheid, de prijs, en de verscheidenheid van het produkt. Op een groot beeld scherm kon de geïnteresseerde dan de ideale schapindeling zien. Ordernoteringssysteem Tijdens de Roka werd er ge bruik gemaakt van een compu ter bij de orderregistratie. Mar- got Kemper, Peter Heemskerk en Rob Robbers, commercieel medewerkers van de afdeling Verkoop Binnendienst waren speciaal belast met het invoe A1 met al kan Heineken terug zien op een geslaagde Roka 90. Trainingsdag voor vertegen woordigers Heineken Thuis verbruik te Zoeterwoude

Vers van 't Vat | 1990 | | pagina 13