Haakje, doekje, steken RTC Vrumona in Buckler-kleding Bussloo - Net als iedere andere sport kent het klootschieten tal van uitdrukkingen die louter en alleen van toepassing zijn op deze oer-Hollandse sport. Dit werd duidelijk tijdens de Kloot- schieters Marathon Bussloo, waar ruim twintig Heineken- medewerkers op een creatieve manier nader kennis maakten met dit edele spel. Amstel bier is hoofdsponsor van de Nederlandse Kloot- schieters Bond (NKB). Het klootschieten is een recreatieve trimsport. Het woord 'kloot' is een oud Nederlands woord voor bal of kogel. Het woord schieten betekent werpen of gooien. Het komt er bij kloot schieten op neer wie de kloot (houten bal gevuld met lood) het verste kan gooien. Omdat deze sport populair is in de regio Gelderland/Overijssel, leek het een goede gedachte om onder andere medewerkers, die in dit gebied werkzaam zijn, de sfeer te laten proeven tijdens een klootschietwedstrijd. Na de eerste kennismaking in Bussloo werd in Winterswijk een onderlinge wedstrijd ge speeld. En toen werd de stilte herhaaldelijk verstoord door kreten als haakje (om de kloot uit de sloot te dreggen), doekje (om de kloot schoon te wrijven) en steken (om een stuk van het parcours af te snijden). De rijwieltoerclub in de Bunnik - De amateur rijwiel toerclub van Vrumona (RTC Vrumona) fietst sinds kort in Buckler-kleding. De toerclub, die voorheen in Panasonic/ Isostarkleding reed en nieuwe wielerkleding wilde aanschaf fen, had hier speciaal om ver zocht. Jan Raas, ploegleider van de professionele Buckler-wie- lerploeg overhandigde 10 april het eerste Bucklershirt aan J. van Breemen, de voorzitter van de Vrumona rijwieltoerclub. Op 23 juni is RTC Vrumona voor het eerst te zien in de Buckler-kleding. Dan zal de wielerploeg vanaf de Maurits- kade in Amsterdam een toer tocht maken over een afstand van honderd kilometer. Het startschot wordt gegeven door de heer A.J.M. Hakkaart, hoofd Development en Brand Coordi nation van Heineken.

Vers van 't Vat | 1990 | | pagina 17