De afdeling Thuisverbruik van Heineken Nederland is drie vrouwelijke vertegenwoordigers rijk. Een van hen is Karin Altenburg. Zij bezoekt al anderhalf jaar groothandels, detaillisten en slijters. Vers van 't Vat zocht haar op in het Brabantse Nuland. In november 1988 maakte zij deel uit van een groep nieuw komers die opgeleid moesten worden voor het vertegenwoor digersvak. Een groep van tien mensen, zes mannen en vier vrouwen, namen in de school banken plaats om zich het vak in theorie eigen te maken. De praktijk die daarop volgde moest de rest doen. Karin was geen onbekende in de drankenwereld. Vier jaar lang werkte zij als verkooptele foniste bij concern-dranken- handel Van Dorst-Liebrand- Olderaan B.V. in Den Bosch. Daar heeft zij met veel horeca ondernemers te maken gehad. Door het vele telefonisch con tact leerde Karin de commer ciële wensen en problemen van de afnemers goed kennen. "In die tijd raakte ik geïnteresseerd in een functie in de buiten dienst, waar het contact met de klant nog directer is. Want als verkooptelefoniste ken je de klanten alleen van stem en loop je ze op straat - zonder het te weten - gewoon voorbij." Karin heeft bij haar keuze voor het vertegenwoordigersvak bewust gekozen voor de groothandels- en thuisverbruiksector. "Vier jaar lang had ik alleen maar met horeca te maken. Het leek me leuk om nu met andere klanten in aanraking te komen. Daarbij komt dat er in de horeca nogal eens anders tegen een vrouw Karin Altenburg "Vertegenwoordiger: Een soms eenzaam be

Vers van 't Vat | 1990 | | pagina 8