Gastvrij onthaal Helderbier- filter zes Zoeterwoude - De heer H. de Goederen, bedrijfsleider van de brouwerij in Zoeterwoude, kreeg dinsdag 27 februari 1990 om 10.00 uur een telefoontje van de Rijkspolitie. Deze bet weten dat er een colonne van ongeveer veertig tractoren met akkerbouwers in aantocht was voor een bezoek aan de brou werij. Omstreeks 12 uur arri veerden de akkerbouwers op het brouwerij-terrein. Aanvan- kebjk leek het er op dat de poorten geblokkeerd zouden worden. Maar dit was van korte duur. De akkerbouwers par keerden hun tractoren op de parkeerplaats en vervolgden hun weg lopend richting be- drijfskantoor. In het bedrijfskantoor werden de actievoerende akkerbou wers te woord gestaan door de heer H. de Goederen en me vrouw D. Hofs. De akkerbou wers kregen ruimschoots de gelegenheid hun standpunt duidelijk te maken en vragen te stellen. Ze meenden dat Heineken hen zou kunnen hel pen door hun produkten af te nemen. De heer De Goederen: "We hebben de akkerbouwers duidelijk gemaakt dat ons pro- dukt voor ongeveer tachtig pro cent uit mout (brouwgerst) en twintig procent uit mais be staat. De Nederlandse brouw gerst, die aan de gestelde kwa- leitseisen voldoet, wordt door de Nederlandse mouterijen verwerkt en vervolgens wordt er in de brouwerij bier van ge brouwen. Dit gebeurt echter nog op kleine schaal. Met name de klimatologische factoren maken het moeilijk de voor bier geschikte rassen in Nederland De akkerbouwers op het ter rein in Zoeterwoude te verbouwen. De heer De Goe deren vertelde hen vervolgens dat via het Nibem (Nederlands Instituut voor brouwgerst, mout en bier) een aantal proef velden is uitgezet in Gronin gen, Zeeland en de Flevopol- ders. Het proefproject is gericht op het telen van de goede brouwgerst-rassen onder de Nederlandse omstandigheden. Na een uurtje werden de akker bouwers met de dubbeldekker naar de parkeerplaats gebracht. Onder begeleiding van de Rijks politie gingen ze richting Den Haag. Zoeterwoude - Op 19 maart zijn in de Zoeterwoudse brouwerij een vernieuwde helderbierfil- ter zes en een reinigingsinstal latie voor de filterafdeling en de Filter vijf helderbiermatrix in bedrijf ge steld. De ombouwing van het helder- bierfilter zes is een onderdeel van het project 'filter 1990'. Dit project heeft als doel de helder- bierfilters te vereenvoudigen. "Een vereenvoudiging betekent minder kleppen en pompen. Zodoende zijn er minder pun ten waar een storing kan ont staan en is er minder onder houd nodig", verklaart de heer A. Talmon, projectbegeleider Het nieuwe bierfilter zes van 'Elter 1990'. De gehele hel- derbierbereiding wordt aange sloten op het nieuwe 'Foxboro'- besturingssysteem.

Vers van 't Vat | 1990 | | pagina 7