"Ik deed door dit project veel nieuwe ervaring op" In zijn Amstel-tijd stond hij vooral bij Heineken bekend als Piet Paniek ("ik was weinig gezien bij de concurrent"). Tegenwoordig is zijn bijnaam Piet Granietvanwege de vele functies die hij bekleedt. We hebben het over de heer P. Kranenberg (72), voormahg directeur van Heineken. Hij vertegenwoordigt Heineken bij de onderhandelingen tussen Heineken, de stadsdeelraad De Pijp en de projectontwikkelaars over de bestemming en toekomstige bebouwing van het voormalige Heineken-terrein in Amsterdam. Een gesprek met een veelzijdig man. Het plein-plan, gezien van de kant van de Ferdinand Bolstraat Sffl1 "Het is mijn taak er voor te zor gen dat er uiteindelijk een op lossing voor het terrein gevon den wordt, die zowel voor het stadsdeel De Pijp als voor Heineken bevredigend is", ver telt de heer Kranenberg. Hij is als Heineken-vertegenwoordi- ger van het begin af aan betrok ken geweest bij de onderhande lingen over het Heineken- terrein. Het gedeelte aan de Stadhouderskade van de voor malige brouwerij op dit terrein zal verbouwd worden tot een ontvangstcentrum voor bezoe kers uit binnen- en buitenland. Voor het overige deel zijn des tijds projectontwikkelaars aan getrokken om plannen te ont wikkelen. In september 1988 vonden de eerste gesprekken plaats met vijf geïnteresseerde groepen. In januari 1989 volgde de presentatie van vijf plannen, die onder meer uit een theater- en een pleinplan bestonden. Plannen waarover de stadsdeel raad De Pijp zich de maanden daarop in samenhang met een overleggroep heeft gebogen en waar nogal wat publiciteit over geweest is. "Ik beweer altijd dat geen enkele Amsterdammmer zo veel en zo intensief te maken heeft gehad met een deelraad, als ik", vertelt de heer Kranen berg. "Ik heb het als Amster dammer altijd heel interessant gevonden. Het was ook van groot belang dat Heineken er bij de besprekingen goed uit zou komen, ook qua imago. In dat deel van de stad wonen en werken tal van onze klanten." Deelraad Kranenberg voerde destijds ook de onderhandelingen voor het voormalige Amstel-terrein aan

Vers van 't Vat | 1990 | | pagina 4