30 JAARS2 J.W.M.v.d.Meer 5800- V.J.W. Beek 1350 Th AM. Pompen/ JA.J. de Veer 950, Den Bosch - De heer Beek ontving on langs een bedrag van 1350,voor zijn ingestuurde idee. Hij had een idee dat de onderhoudskosten van vork heftrucks vermindert. "De lepels van een vorkheftruck schuiven bij het transport over de grond. Hierdoor slij ten de stalen lepels in de loop der tijd. Door een anti-slijtplaat onder het ach tereinde van de lepels (de zogenaam de 'lepelhak') achter op de truck aan te brengen slijten ze niet meer. Kortgele den is er nog een nieuwe heftruck af geleverd bij de brouwerij in Den Bosch. Met een anti-slijtplaat garan deer ik dat de lepels van de vorkhef truck levenslang meegaan." Den Bosch- De heren Pompen en De Veer van de afdeling Verpakken in Den Bosch hadden een oplossing voor het afbreken van de 'arm' van de dozenlijmmachine. "De luchtcilinder van de dozenlijmmachine drukt via een arm de deksels van de dozen naar beneden om deze te sluiten. Het kwam regelmatig voor dat de 'arm' van deze cilinder afbrak. Door de ci linder scharnierend te bevestigen kan de 'arm' niet meer afbreken en hoeft deze dus niet zo snel te worden ver vangen." Wederom een kostenbesparend idee van het koppel uit Den Bosch dat al vele ideeën heeft ingestuurd. Zoeterwoude - De heer J.W.M. v.d. Meer kreeg een beloning ter waarde van 5800,toegekend voor een energiebesparend idee op de brouwe rij in Zoeterwoude. "Mijn idee heeft betrekking op de krattenwasser van Colonne 1. De zeven van de kratten- wasser die vuil afscheiden werden continu met water schoongespoten. Er ging zodoende veel water verloren omdat men vergat de spoelers weer uit te zetten. Bovendien wordt dit wa ter ook nog verwarmd door stoom. Door een tijdschalcelaar te monteren wordt het water, telkens na enkele mi nuten, afgesloten. Het aanbrengen van de schakelaar betekent een grote besparing van water en stoom."

Vers van 't Vat | 1990 | | pagina 26