Open dag drankenhandel Havenstad Nieuwe bottellijn brouwerij Marseille Rotterdam - Horecagroothan- del Havenstad B.V. hield maan dag 5 maart een open dag voor haar klanten en overige relaties. Deze dag wordt traditioneel om de twee jaar gehouden. Alle medewerkers van Havenstad hielpen mee bij het ontvangen en bedienen van de vele gasten. Behalve Havenstad, vertoon den ook enkele leveranciers van Havenstad (drankenhan dels en food/non food) hun pro- dukten aan de aanwezigen. On danks de frisse dag, het magazijn wilde die maandag maar niet warm worden, was de open dag een onverdeeld suc ces. De open dag werd goed bezocht Er worden zeer hoge eisen ge steld aan de flexibiliteit van de nieuwe bottellijn omdat deze lijn een groot aantal verschillen de flestypen en verpakkingen moet kunnen verwerken. De lijn heeft een aanvangscapaci- teit van 40.000 flessen per uur en is geschikt voor het verwer ken van zowel éénmalige als re tour-emballage. Bovendien zijn hoge eisen gesteld aan de tech nologische aspecten van was-, vul- en pasteuriseer-machine. Hierdoor is een strenge controle De nieuwe bottellijn op de pasteurisatie-eenheden mogelijk. De bottellijn kan bij voorbeeld tijdens de lunchpau- se stil gezet worden zonder dat overpasteurisatie van het bier plaatsvindt. In augustus 1989 is de montage van de nieuwe lijn van de brouwerij in Marseille gestart onder leiding van de heer K. de Vries van H.T.B. Eind januari van dit jaar werden de eerste retourflessen afgevuld. Met deze nieuwe lijn zal Fran- faise de Brasserie uitstekend kunnen voldoen aan de hoge kwaliteitseisen die gelden in de sterk concurrerende Franse biermarkt. werd uitgebreid met een nieu we bottellijn. Bovendien was een deel van de bestaande bot tellijn sterk verouderd. De brou werij produceert jaarlijks onge veer 1,1 miljoen hectoliter bier, waarvan circa 375.000 hectoli ter in fusten en de rest in flessen wordt afgevuld. Marseille- De brouwerij in Mar seille behoort tot de werkmaat schappij Franpaise de Brasserie. Het grote assortiment bieren en de grote verscheidenheid aan verpakkingen op de Fran se markt maakten het nood zakelijk dat de brouwerij in Marseille werd aangepast en

Vers van 't Vat | 1990 | | pagina 15