Voor de Heineken- produkten en de andere merken van onze brouwerijen of partners wordt in elk land op eigen wijze reclame gemaakt. De beleving is zeer verschillend. De cultuur, historie, taal en andere lokale omstandigheden spelen hierin een belangrijke rol. Dit vraagt om een 'country by country approach'. Een artikel over het reclamebeleid wereldwijd bekeken. Promotie van bier wereldwijd bekeken Bij de reclame-activiteiten voor Heineken-produkten in het buitenland is er als het ware sprake van een driekhoeksver- houding tussen de lokale brou werij, het lokale reclamebureau en het hoofdkantoor in Am sterdam. Het reclamebeleid wordt mede bepaald door de af deling Corporate Advertising, in samenwerking met de af deling Marketing Services in Amsterdam. De brouwerijen in het buitenland hebben de vrij heid zelf invulling te geven aan de uitvoering van het reclame beleid. Uiteraard wordt het wel afgestemd met het hoofdkan toor in Amsterdam. Over het algemeen maken de brouwerij en gebruik van de diensten van lokale reclamebureaus. Zij ken nen immers de cultuur, de his torie, de markt en de lokaal ge sproken taal. De brouwerijen krijgen wel steun vanuit Am sterdam. De plannen voor een nieuwe re clamecampagne moeten goed gekeurd worden door de af deling Marketing Services. Deze afdeling heeft een soort 'bewakersfunctie'. Dit wil zeg gen dat de afdeling er op toeziet dat de merken goed neergezet worden. Worden bijvoorbeeld de juiste reclamethema's en -ar gumenten gehanteerd? En als het om de uitvoering gaat: worden de produkten goed af gebeeld, is de kleur goed, is de hoogte van de schuimkraag goed? Kortom de reclame-ui tingen moeten dezelfde kwali teit uitstralen zoals we dat ook van onze produkten gewend zijn. Wanneer een brouwerij kampt met een bepaald pro- De heren De Lange (midden) en Weststrate (links) in bespreking met een medewer ker van het reclamebureau FHV/BBDO

Vers van 't Vat | 1990 | | pagina 12