Heineken fusten voortaan verzegeld Plaatsing klaringskuip vroeger. Door de vingers en de duim onder het stofkapje te plaatsen en deze omhoog te trekken, zal de in de folie aange brachte perforatie afscheuren. De bovenste helft van de folie kan dan tegelijk met het kapje verwijderd worden. De onder ste helft met de produktiecode blijft op het fust achter. Hier door kan de aangebrachte in formatie na terugkomst in de brouwerij gebmikt worden voor de afhandeling van even tuele klachten. Alle folie-rin gen worden bij terugkomst in de brouwerij automatisch van de fusten verwijderd. Zoeterwoude - Sinds 13 februa ri zijn alle Heineken fusten ver zegeld, of te wel in vaktermen 'pilferproof' afgesloten. Door deze verzegeling weet de klant dat de fusten rechtstreeks van de brouwerij komen en dus de gegarandeerde inhoud en kwa liteit bevatten. Het pilferproof maken van de fusten gaat als volgt. Bij de af deling Verpakken wordt over het stofkapje van het fust een nauwsluitende krimpfolie aan gebracht. Deze 'pilferproof'- folie is in dezelfde kleur uitge voerd als het stofkapje. Op de onderrand van de folie wordt bovendien een produktiecode aangebracht. Het verwijderen van de afsluiting is eenvoudig en gebeurt op dezelfde wijze als men de brouwerij binnen te loodsen. Bas Kreukniet, projectleider: "De nieuwe klaringskuip ver vangt haar dertig jaar oude voorganger. Deze voldeed tech nisch gezien niet langer aan de eisen. Bovendien was de oude klaringskuip moeilijk te reini gen. Ook was het grondstoffen- rendement onvoldoende." De nieuwe roestvrij stalen kla ringskuip komt in het eerste Bossche brouwhuis te staan en is van de modernste besturings technieken voorzien. Boven dien kunnen er vele biersoor ten in verwerkt worden en kan ze een brouwsel van maximaal 550 hectoliter bevatten. De verzegelde fusten Den Bosch - Hoe krijg je een klaringskuip met een doorsnee van ruim zes meter in een brouwzaal? Voor dit probleem zag Den Bosch zich vrijdag 2 maart geplaatst bij de komst van een nieuwe klaringskuip. Er kwam dan ook heel wat bij kijken, voordat de aanwinst in de brouwzaal stond. De kla ringskuip moest met behulp van twee kranen twaalf meter langs de muur van de brouwerij omhoog worden getakeld. Daar was een gat van acht bij zes me ter in de gevel gemaakt om de klaringskuip zonder proble- Het aanbrengen van de Tussen de sneeuwvlokken door werd de klaringskuip omhoog getakeld

Vers van 't Vat | 1990 | | pagina 11