Afscheid J J.E. Cronin Afscheid M.M.Valk Afscheid B.W. Drost Zoeterwoude-Op 18 januari na men vele (oud)medewerkers af scheid van mevrouw M.M. Valk. Mevrouw Valk was werk zaam als analiste bij de afdeling Centrale Kwaliteitscontrole Laboratorium van de Dienst Technologie en Kwaliteitsser vice. De heer Van 't Hof schets te de loopbaan van mevrouw Valk in het laboratorium. De naaste collega's zongen een lied met de fraaie titel "Ria met Pen sioen". Er volgde een zeer gea nimeerde receptie in de Van Swietenzaal. Er waren veel oud- collega's gekomen, onder wie mevrouw Naters, om afscheid te nemen van mevrouw Valk. Zoeterwoude - Na een periode van 38 jaar nam B.W. Drost, directeur Concern Research, op 31 januari afscheid van Heinelcen. Tijdens de druk be zochte receptie noemde de heer Oostra hem een 'onder zoeker in hart en nieren'. De Amsterdam - Op 12 januari nam de heer f.f.E. Cronin afscheid van Heineken. De heer Cronin is zijn loopbaan bij Heineken begonnen als general manager in Indonesië. In 1980 is hij be last met bijzondere projecten gericht op China. In 1985 werd hij aangesteld tot coördinerend directeur Azië, Australië en Oceanië. Na een welkomstwoord van de heer Klomp, sprak de heer Oostra onder meer over de tijd vóór dat de heer Cronin in dienst trad bij Heineken. Hij had al 25 jaar contacten met Heineken in zijn functie bij Fraser Neave, onze partner in Singapore. Als aandenken aan de vele reizen die de heer Cronin heeft gemaakt voor Heineken overhandigde de heer Oostra hem een oude ingelijste landkaart. De heer Tan Yam Pin van Malayan Breweries wees in zijn toespraak op de uitsteken de samenwerking met de heer Cronin in de periode dat hij Heineken vertegenwoordigde in de directie van Malayan Breweries. De heer Cronin zelf haalde herinneringen op uit de tijd dat hij werkte in Canada, Singapore en Ierland. Nadat hij iedereen had bedankt, volgde een zeer druk bezochte en ge zellige receptie. heer Van Eerde vertelde iets over de vele gesprekken die hij samen met Drost heeft gehad. "Daarbij bestond er een duide lijk verschil tussen ons. Ik zei altijd: 'ik geloof dat ik weet'. Ben had het meer over 'ik weet dat ik geloof'". De heer Van de Berg noemde twee voorliefdes van Drost: de pijp en de microbiolo gie. Die twee werden nu ge combineerd in een cadeau (een pijp met een bacteriekolonie) aan de heer Drost overhandigd. Ook kreeg hij een kolf met ge droogde 'Heineken-gist', een electrische schrijfmachine en een krat, voor de heer Drost ge brouwen, bier uit de proefbrou- werij. Daarvoor waren zelfs speciale etiketten gemaakt. De heer Drost was zichtbaar onder de indruk van alle cadeaus. In zijn dankwoord zei hij dat hij zich nooit met echte weten schap heeft ingelaten. Dat het altijd ging om het toepassen van wetenschap en het verga ren van kennis voor de toe komst.

Vers van 't Vat | 1990 | | pagina 24