Stormschade loopt op tot een miljoen Luchthal Bulkglas Daken Donderdag 25 januari werd ons land geteisterd door een hevige storm. Ook bij de Heineken brouwerijen in Zoeterwoude en Den Bosch en bij Vrumona in Bunnik heeft de orkaan behoorlijk huisgehouden. De afdeling Verzekeringen van Heineken Nederlands Beheer kreeg vele meldingen van stormschade binnen. 1: Er was veel schade aan de emballage bij beide brouwerijen 2: In Zoeteiwoude dieven de kratjes in het water 3: Overblijfselen van de luchthal in Den Bosch Bij de brouwerij in Den Bosch ging de opblaasbare luchthal als een ballon de lucht in. "Het zeil van de hal was ver ankerd op een plateau. Het is door de krachtige wind van de verankering af gescheurd. Toen stonden er opeens 1200 tot 1300 pallets met allerlei ver pakkingsmateriaal van karton in de open lucht", vertelt de heer J.A.C. de Groot van de afdeling Intern Trans port in Den Bosch. De heer De Groot is met een groot aantal medewerkers van de Bossche brouwerij tot diep in de nacht in touw geweest om de pal lets met pendelwagens over te bren gen naar distributiecentrum Vermeer op 500 meter afstand van de brouwe rij "De schade is eigenlijk nog heel erg meegevallen omdat het droog was. Wanneer het had geregend was de schade veel en veel groter geweest", al dus de heer De Groot. De medewer kers van Intern Transport in Den Bosch zijn nog tot zaterdagavond laat bezig geweest met het sorteren van al le pallets bij distributiecentmm Ver meer. "In Zoeterwoude gingen ongeveer tweehonderd pallets met buikglas omver. De achterkant van de nissen- hut waar een hoogwerker staat, werd volledig weggeslagen en kwam in de sloot terecht. Ook zijn er vele kratjes in de sloot beland", vertelt de heer E. Bloem, medewerker Verzekeringen bij Heineken Nederlands Beheer. Bij Vrumona in Bunnik waren er flin ke beschadigingen aan de daken. Ver der was er op het bedrijfsterrein een portocabin, een tijdelijk neergezet ge bouwtje, platgewaaid. "Er is nog een aantal meldingen van andere vestigin gen binnengekomen, waarvan de om vang van de schade wat kleiner was. Over Heineken Nederlands Beheer in zijn totaliteit gesproken, komen we toch zeker uit op een miljoen schade", aldus de heer Bloem.

Vers van 't Vat | 1990 | | pagina 21