Van huis uit een werker harde In de Zoeterwoudse brouwerij kunnen we gewoon niet om hem heen. Een man die van 's morgens zes tot 's avonds zeven èn ook in de weekenden op de brouwerij te vinden is: de heer C. Hofman. Vers van 't Vat sprak met deze montageleider van het Colonne 1 project in Zoeterwoude. Beloning De heer C. Hofman begon op 2 juli 1952 bij Heineken in de storings dienst. Hij was nog geen uur op de Rotterdamse brouwerij of de eerste storingsmelding kwam binnen. De heer Hofman kon direct aan de slag. "Ik kan mijn eerste werkdag bij Heineken nog herinneren als de dag van gisteren. Ik maakte een dag van 24 uur en was eigenlijk direct goed inge- Indonesië. Als voorman van de sto ringsdienst werkte hij in de bottelarij van Surabaya. "Ik heb in die tijd 47 we ken doorgewerkt zonder één week end vrij. Bij de afronding van het pro ject kreeg ik als beloning een beker met inscriptie: De bottelarij van Sura baya draait weer als een trein, daar moet je een Rotterdamse kankerpit voor zijn", aldus de heer Hofman. werkt. Mijn ouders waren wel wat on gerust. In die tijd kon je natuurlijk ook niet even naar huis bellen. Als belo ning voor het overwerk kreeg ik een zakje met twee kwartjes", vertelt de heer Hofman. De heer Hofman vertrok al snel naar Weer terug in Nederland werd de heer Hofman groepsleider bij de centrale werkplaats. Na een aantal jaren kreeg hij de functie chef planning en werk voorbereiding. In 1985 werd hij ge vraagd als montageleider van het veel omvattende colonne 1 project, dat nu in een ver gevorderd stadium is. Bierpenningen De heer Hofman vertelt enthousiast over zijn ervaringen in de Rotterdam se brouwerij. "Nu is het wat gemakke lijker om opdrachten te geven aan de mensen. Vroeger stond daar altijd iets tegenover. Als je iets gedaan wilde hebben, moest je eerst met bierpen ningen op tafel komen. Ik had altijd bierpenningen op zak om het werk te laten verrichten, anders werd het ge- v woon niet gedaan door de jongens. "Vroegen stonden we ook dagenlang te zingen, vooral 'Piet Hein' was erg in trek en dan tweestemmig. Als je nu zingt in de brouwerij, verklaren ze je voor gek. De belangrijkste verande ring in zijn loopbaan bij Heineken vindt de heer Hofman de overgang van de brouwerij van Rotterdam naar Zoeterwoude in 1974. "Het was een grote stap van een relatief kleine brou werij naar een grote nieuwe brouwe rij, modern en ruim van opzet. Dit heeft veel indruk op me gemaakt", al dus de heer Hofman. Colonne 1 project Vier jaar geleden is de heer Hofman benoemd tot montageleider van het Colonne 1 project. De heer Hofman geeft leiding aan zo'n zeventig tot tachtig mechanische monteurs. De meeste monteurs zijn van andere be drijven. Onder de monteurs zijn ook veel Engelsen, Duitsers en Italianen. "Dit houd je alleen maar vol als je een goede sfeer in de groep hebt. Ik pro beer altijd binnen een uur antwoord te hebben op de vragen die mij worden gesteld. In deze functie moet je veel improviseren. Even dit doen, even dat, de dagen vliegen voorbij. Ik houd er ook van om op z'n tijd een grapje te maken, dat is goed voor de onderlinge sfeer. Ik heb eigenlijk niet zo snel last van stress. Dit is vooral te danken aan het feit dat ik geen blad voor de mond neem. We zitten nu in de derde en zwaarste fase van het colonne 1 pro ject. Veel zaken moeten gelijktijdig ge beuren en dat vereist een zeer strakke planning", vertelt de heer Hofman. Afscheid Als colonne 1 goed draait en de gehele afwerking achter de mg is, neemt de heer Hofman half mei afscheid van Heineken. Na een dienstverband van langer dan 37% jaar, gaat de heer Hof man met de VUT. "Ik ben van huis uit een harde werker. Heineken is ook zeer belangrijk voor mij. Toch heb ik wel zin om emit te stappen. Ik kan dan meer tijd aan mijn familie en mijn hobbies besteden. Honkbal is een hobby van me. Ik wil me nu vooral met de honkbaljeugd gaan bezighou den. Maar ook fietsen, uren lopen met de hond en reviseren van oude stoom- sleepboten." Waarschijnlijk komt de heer Hofman, nog tijd te kort wanneer hij zijn Heinelcen-tijdperk afsluit.

Vers van 't Vat | 1990 | | pagina 15