Cordoba krijgt nieuwe fusten installatie Modernisering brouwerij Sardinië Cordoba - In de El Aguila brou werij in Cordoba (Zuid-Spanje), wordt een nieuwe fustenlijn geïnstalleerd. De vervanging van de oude installatie is nodig om de stijgende verkopen van fustbier goed bij te kunnen houden. Montageleider van HTB is Jaap Bast. De nieuwe vol-automatische fustenlijn heeft een capaciteit van 220 fusten per uur. Boven dien kan de lijn uitgebreid worden tot 330 fusten per uur. De fustenlijn bestaat onder meer uit een bierpasteurisatie- unit, een leeg-fust inspectie en een was- en vulinstallatie. De besturing gebeurt vanuit een controleruimte, waar via beeld schermen het complete proces in de gaten wordt gehouden. Verwacht wordt dat de nieuwe fustenlijn in maart van dit jaar in gebruik zal worden geno men. De installatie van de nieuwe fustenlijn De installatie van een tweede brouwhuis wordt technisch be geleid door de HTB-ers Aad Been en Jan van Niersen. Dit tweede brouwhuis wordt vol ledig door een computer ge stuurd en wordt gebouwd naar een concept waar al eerder bij de Spaanse El Aguila brouwerij en goede ervaringen mee zijn opgedaan. Cagliari - De brouwerij in Cagliari op Sardinië, van Birra Dreher, wordt volledig gemo derniseerd. Het brouwhuis en de koelcapaciteit van de brou werij worden uitgebreid. Ook worden de kelders volledig ver vangen. Andere projecten in Cagliari zijn de vergroting van het magazijn 'vol goed' en de bouw van een nieuwe centraal magazijn. Dat laatste is be stemd voor reserve-onderdelen en reclamematerialen. Cagliari Het brouwhuis

Vers van 't Vat | 1990 | | pagina 14