et laatste jaar van de jaren tachtig is wellicht het belangrijkste jaar van het achter ons hggende decennium geworden. Zowel buiten als binnen onze onderneming hebben zich belangrijke veranderingen voltrokken. Oost-Europa heeft na tientallen jaren van volledig isolement zijn grenzen geopend en biedt nu een nieuwe toekomst aan vele mensen en ondernemingen. Binnen ons concern is een einde gekomen aan een lange periode waarin de heer A.H. Heineken op zeer persoorüijke en inspirende wijze leiding gaf aan de onderneming. Voor vele medewerkers is 1989 een bewogen jaar geweest: Onze collega's van de Gedistilleerd en Wijn Groep Nederland hebben hun plaats moeten vinden in de Bols Benelux organisatie en werken thans met voortvarendheid aan de toekomst van hun nieuwe bedrijf. Het samengaan van Koninkhjke Brand Bier brouwerij en Heineken is een feit geworden. Een ingrijpende gebeurtenis voor alle betrokkenen, maar vooral voor de mede werkers van de Limburgse Brouwerij zelf. Na een zorgvuldige, maar ingrijpende herstmcturering van onze werkmaatschappijen in Frankrijk en Spanje in de achter ons hggende jaren, is nu ook bij Heineken Nederland een veranderingsproces van start gegaan, dat het bedrijf klaar moet maken om in de negentiger jaren succesvol en toonaangevend te bhjven. Ik kan mij goed voorstellen dat er bij velen van u gevoelens van onzekerheid leven, maar ik ben er tevens van overtuigd dat langs de weg van open en eerhjk overleg in 1990, gezamenhjk de juiste koers zal worden uitgezet. Als de tekenen niet bedriegen, dan zullen de jaren die voor ons hggen niet mstiger zijn dan het jaar dat achter ons hgt, maar er hjken vele kansen te hggen voor een enthousiaste, onder nemende en talentvohe organisatie om voor ons concern een goede toekomst mogehjk te maken. Ik hoop dat u allen, zowel thuis als in het werk, het nieuwe jaar vol vertrouwen tegemoet treedt. Ik dank u en de uwen voor uw inzet en toewijding gedurende het afgelopen jaar en wens u allen prettige kerstdagen en een voorspoedig nieuwjaar toe. G. van Schaik

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 3