Koninklijke onderscheiding voor Herman Krott Herman Krott, organisator van de Amstel Gold Race, is 29 november tijdens de Amstel Wielerlunch in de Kuiperij in Amsterdam benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Herman Krott kreeg de onder scheiding uit handen van drs. H. Grosveld, directeur Econo mische Zaken van de gemeente Amsterdam. Tijdens dezelfde wielerlunch werden Jelle Nij- dam, Monique Knol en Maar ten den Bakker door het blad Wieier Revue uitgeroepen tot wielrenners van het jaar. Verrast Herman Krott toonde zich blij verrast met zijn onderschei ding. Hij zei in zijn dankwoord'. "Het 25-jarig jubileum van de Amstel Gold Race is altijd mijn doel geweest. Nu kijk ik uit naar de 35e." Krott is al sinds 1948 actief in de wielrennerij. Zijn grote inzet en deskundig heid op het gebied van de ama teurwielersport is van grote be tekenis geweest. Hij was van 1963 tot en met 1987 manager en ploegleider van de Amstel Wielerploeg. In de loop van de jaren heeft Herman Krott meer dan zestig jonge amateur ren ners opgeleid voor een succes volle carrière. Onder deze ren ners bevonden zich Gerrie Knetemann, loop Zoetemelk, Fedor den Hertog, Leo van Vliet, Jos Lammertink en Teun van Vliet. In het boekje 'Rrrang, op het kantje', dat destijds door auteur en wielerfanaat Gijs Zandbergen in opdracht van Amstel is geschreven, vertelt Herman Krott over die tijd: "Mijn instelling was om goede beroepsrenners af te leveren. Ik had er plezier in jongens klaar te stomen voor beroepsrenner. Maar daarbij was het helemaal niet belangrijk of iemand de Ster van Zwolle won of de Ron de van Zuid-Holland." Herman Krott en enkele ren ners. V.l.n.r. ]an Raas, Hennie Kuiper, Herman Krott en Ger rie Knetemann Amstel Gold Race Op organisatorisch vlak liggen de verdiensten van Herman Krott vooral bij het initiatief om van de Amstel Gold Race één van de voornaamste voor jaarsklassiekers in Europa te maken. Volgend jaar is het 25 jaar geleden dat deze klassieker voor het eerst werd gehouden. In het kader hiervan worden di verse feestelijke activiteiten ge houden. In februari start een prijsvraag. Kopers van een kratje Amstel bier wordt gevraagd een prijs te bedenken voor de winnaar van de 25e Amstel Gold Race. Daarmee kan een Gazelle-race fiets gewonnen worden. Behal ve dat worden vijfhonderd in zenders met hun partner uitge nodigd voor een bezoek aan de 25e Amstel Gold Race. Zij worden in een speciale 'Amstel Gold Race Express' naar Meers- sen vervoerd. Daar mag de in zender van de meest originele prijs zijn bedenksel aan de win naar van de Amstel Gold Race overhandigen. Op zondag 22 april krijgt wie- lerminnend Nederland zelf de gelegenheid de Amstel Gold Race te rijden. Deze race voert de toerfietsers over hetzelfde parcours als de wedstrijddeel nemers de dag daarvoor. Toer club De Ster uit Geleen heeft de organisatie hiervan in handen. Inschrijven lean via deze toer club, maar ook via inschrijffor mulieren bij de Gazelle-dealers. In de verschillende wielerbla den worden advertenties ge plaatst met een inschrijfbon. Herman Krott (rechts) krijgt de Koninklijke Onderscheiding uit handen van de heer Gros veld.

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 29