Kinderopvang gaat door Vanaf januari 1990 krijgen medewerkers van Heineken Nederlands Beheer de mogelijkheid gebruik te maken van kinderopvang. Deze nieuwe faciliteit wordt geboden aan de vrouwelijke medewerkers en alleenstaande vaders bij Heineken Nederlands Beheer. Het project is voorlopig een proef van twee jaar. In september is een enquête onder het personeel van Heineken Nederlands Beheer gehouden om de belangstelling te peilen. Uit de enquête bleek dat er voldoende belangstelling was. In totaal vulden 547 medewerkers een enquêtefor mulier in, 65 van hen gaven aan gebruik te willen maken van kinderopvang. "Bovendien schreven 100 medewerkers die nu nog geen kinderen hebben, spontaan op hun formulier in de toekomst graag van de nieuwe faciliteit gebruik te wil len maken", vertelt Renée den Dubbelden, medewerkster Ar beidszaken. Renée den Dubbel den is gevraagd de mogelijk heden van kinderopvang binnen Heineken te onderzoe ken en eventueel op te zetten. Toen bleek dat de mogelijk heden er waren, werden de voorbereidingen voor het kin- deropvang-project getroffen. nier kunnen we kinderopvang aan de medewerkers van (in principe) alle vestigingen bie den. Er zijn twintig volledige kindplaatsen beschikbaar. Dit aantal is gezien de behoefte voorlopig voldoende. Wanneer we voor een interne oplossing zouden kiezen, dan is het al leen voor de grote vestigingen te organiseren. Het voordeel van een professionele organi satie is ook dat er goed opgelei de mensen werken in de kin derdagverblijven. Bovendien zijn deze kinderdagverblijven optimaal ingericht voor de baby's en peuters die er ko men", aldus Renée den Dubbel den. Kosten Medewerkers die gebruik wil len maken van kinderopvang betalen hiervoor een eigen bij drage. Deze bijdrage is afhanke lijk van het netto gezinsinko- Het besluit om kinderopvang te bieden is genomen om het werken van vrouwen binnen Heineken te bevorderen. De re geling is daarom primair be doeld voor vrouwen. Behalve vrouwen kunnen echter ook al leenstaande vaders gebruik ma ken van de regeling. Door wie? Kinderopvang als faciliteit voor de Heineken medewerkers. Dit wil niet zeggen dat er een soort bedrijfscrèche binnenshuis komt. Er is gekozen voor een andere oplossing. "We hebben bewust gekozen voor een lan delijke professionele organi satie. Deze organisatie heeft op veel plaatsen in het land kin derdagverblijven. Op deze ma- De babyzaal van een kinder dagverblijf in Leiden Spelende peuters in een kin derdagverblijf men. De minimale bijdrage is 300,00 per maand voor vol ledige opvang. De kinderop vang is bestemd voor baby's en peuters in de leeftijd van 0-4 jaar. Men kan minimaal vijf en maximaal tien dagdelen per week gebruik maken van kin deropvang. Uiteraard is de ou derbijdrage afhankelijk van het aantal dagdelen dat het kind in het kinderdagverblijf door brengt. Aanmelding Wanneer u geïnteresseerd bent in deze nieuwe faciliteit, kunt u vanaf medio december bij uw personeelsdienst een brochure en een aanmeldingsformulier krijgen.

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 14