Buckler Eén van de opvallendste ge beurtenissen op produkt- gebied,wasin 1989 wel het gro te succes van Buckler. Dit alcoholarme bier doet het zo goed, dat sinds september van dit jaar de produktie ervan zo wel in Den Bosch als in Zoeter- woude plaatsvindt. Bovendien heeft Buckler eigen televisie commercials, een eigen krat en een eigen wielerploeg gekregen. Buckler is namelijk de nieuwe sponsor van de wie lerploeg van fan Raas. Dit nieuws werd 5 juli tijdens de Tour de France bekend ge maakt. In januari 1990 krijgt deze ploeg eigen Buckler-kle- ding. Voorlopig blijft die nog even geheim. Richard van Vliet (Centrale Diensten Thuisver- bruik), het 'brein' achter de sponsoring, werd uitgeroepen tot 'Erecoureur van de Buckler- wielerploeg'. Voor hem een be langrijke gebeurtenis in 1989. Richard hierover: "Het geeft mij grote voldoening een eigen voorstel met dergelijke inter nationale allure uitgevoerd te zien. Ik verwacht dan ook dat de 'Buckler-ploeg' een grote bij drage zal leveren aan de merk bekendheid en omzet van Buckler." Andere belangrijke gebeurtenissen in 1989 vindt Richard het 'afscheid' van de heer Heineken, de joint-ven ture van GWN en Bols Neder land en de samenwerking met Brand. Richard: "Voor Heineken Nederland vond ik de goede zomer belangrijk, waardoor onze omzet een grote impuls heeft gekregen. Ilt denk ook aan het aantreden van het nieuwe managementteam dat zich op een nieuwe marke tingstrategie herbezint. En niet te vergeten de introductie van Dry 100. Een nieuw produkt dat in korte tijd op de markt is gezet. En daarmee bewijzen wij weer dat wij die dynamiek be zitten, die een marktleider past", aldus Richard van Vliet. Een beeld uit de commercial Sterke groei Vrumona Voor Yvonne Edelman, secreta resse EFI/Horeca bij Vrumona, was de opvallendste gebeurte nis in 1989 het behalen van de tweehonderd miljoenste hter. "Het is voor het eerst dat we zo'n mijlpaal gehaald hebben", vertelt ze enthousiast. "Daar aan kun je zien dat we het afge lopen jaar goed met elkaar heb ben samengewerkt. Bovendien betekent het dat we als fris- drankenbedrijf, na de herstruc turering, weer goed draaien." Het behalen van de tweehon- De retour pet-fles van Vru mona derd miljoenste liter frisdrank was voor Vrumona reden ge noeg om een feest te geven voor het personeel. Dat gebeurde op 25 november van dit jaar (waar over op pagina 15 meer infor matie). Ook op ander gebied gebeurde het een en ander bij Vrumona. In mei dit jaar had Vrumona een wereldprimeur te pakken. In samenwerking met PepsiCo bracht het Bunnikse bedrijf een nieuwe verpakking op de markt: de retour-Petfles. De nieuwe fles is de eerste hervul- bare kunstof-frisdrankverpak- king met een inhoud van an derhalve hter en kan zo'n 25 keer gebruikt worden. Daarna wordt de fles gerecycled en ver werkt tot duurzame andere produkten. De retour-Petfles is in november door de Neder landse detailhandel bekroond met een vakprijs. Buckler wielerploeg Tijdens de Tour de France 1989 werd bekend gemaakt dat het komende seizoen Buckler een professionele wielerploeg zal sponsoren. De voorbereidingen zijn in volle gang. Deze wielren ner zal in januari Vers van 't Vat weer binnenfietsen maar dan in zijn nieuwe Bucklershirt. Afvalwaterzuivering Den Bosch "Het belangrijkste dat wij dit jaar op milieugebied bereikt hebben, is volgens mij de toe zegging van gemeente en provincie om maatregelen te treffen voor een betere bescher ming van waterwinning voor de Bossche brouwerij." Dat vindt C.C.F.M. van de Thillart, specialist Milieu en Techniek van Heineken Den Bosch. "Maar ik denk ook aan het ge reedkomen van het Milieuzorg- plan in Den Bosch en natuurlijk de bouw van de afvalwaterzui veringsinstallatie." Deze nieu we installatie, waarvan de eer ste paal op 7 februari van dit jaar geslagen werd, zal een ver werkingscapaciteit van gemid deld 9.000 m3 per dag krijgen. Het brouwerij afvalwater zal in deze installatie zeventig tot tachtig procent voorgezuiverd worden. De nazuivering zal nog in de zuiveringsinstallatie van het waterschap plaatsvinden. Hierdoor wordt alleen volledig gereinigd water op het opper vlak geloosd. Als alles volgens planning verloopt wordt de nieuwe installatie begin vol gend jaar in gebruik genomen. De afvalwaterzuiveringsinstal latie in Den Bosch

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 10