Er gebeurt veel op en rondom het terrein van de voormalige Amstel Brouwerij in Amsterdam. Nadat de brouwerij gesloopt werdis er veel ruimte vrijgekomen voor de bouw van woningen. In dit artikel zal echter niet alleen de vraag beantwoord worden hoe het Amstelterrein er nu uitziet, vooral zal ingegaan worden op het vroegere aanzien van de brouwerij. Het terrein van de voormalige Amstel brouwerij Verleden en heden Amstel brouwerij Op het terrein aan de Mauritskade, waar Heineken nu een kantoor heeft, zijn tientallen woningen gebouwd door Woningbouw Vereniging Het Oosten. Het gaat hierbij om sociale woningbouw. De buurt die eerst ge domineerd werd door het imposante complex van de Amstel brouwerij biedt nu ruimte aan een groot aantal gezinnen. Vóór het Heineken-kantoor is een algemene parkeerplaats aange legd voor buurtbewoners en kantoor personeel. Niet alleen de buitenkant kreeg een ander aanzien, ook binnen het voormahge Amstel kantoor is de laatste twee jaar het een en ander ver anderd. In de eerste plaats kreeg het hele gebouw een volledige opknap beurt: er werd nieuwe verwarming geïnstalleerd, nieuwe vloerbedekking gelegd en alle muren zijn opnieuw ge schilderd. Maar dat was slechts het begin. De Gijsbrechtkelder die dateert uit het jaar dat het kantoor gebouwd werd, 1934, is in zijn oude luister her steld. Er is bijvoorbeeld een prachtige biertap uit dat jaar te bewonderen. Vanaf de muren staren de opgezette wilde zwijnen- en hertenkoppen de bezoekers aan. Deze zijn indertijd ge schoten door de voormalige eige naren van de Amstel Brouwerij. Nadat

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 8