Handleiding discovervoer De heer R.V. Strobos, algemeen directeur Heineken Nederland B.V., heeft op 25 oktober de eerste handleiding discovervoer overhandigd aan mevrouw Drs. N. Smit-Kroes, demissionair Minister van Verkeer en Waterstaat. Hij deed dit in de functie van vice- voorzitter van de Stichting Verantwoord Alcoholgebruik (Stiva). De handleiding is gemaakt door de projectgroep Discovervoer. De handleiding is bedoeld om discovervoer, een belangrijk nieuw element in het kader van de alcohol-voorbchting, te sti muleren. Het uiteindelijke doel is een halt toe te roepen aan het het rijden onder invloed. Er worden adviezen gegeven voor het opzetten van discovervoer- projecten aan gemeenten, dis cotheekhouders, vervoerders en overige betrokkenen. Op en kele plaatsen in ons land wordt reeds geëxperimenteerd met discovervoer, bijvoorbeeld in het Friese plaatsje Berlikum. In de handleiding staat Berlikum model. Hoe ziet het 'op maat gesneden vervoer voor een be zoeker aan een discotheek in Berlikum' er uit? Berlikum-model De aanleiding voor discover voer in Berlikum was de be zorgdheid over de verkeerson veiligheid 's nachts als gevolg van het rijden onder invloed. Discovervoer biedt de discobe zoekers een alternatief voor ei gen vervoer. Discovervoer kan plaatsvinden met bussen, taxi bussen of taxi's. In het Friese plaatsje Berlikum is speciaal voor het discovervoer een stichting opgericht. De stich ting bestaat uit vertegenwoor digers van de vervoerders (openbaar vervoer en taxi -ondernemers), een vertegen woordiger van Horeca Neder land, een vertegenwoordiger van de plaatselijke discotheek houders en één van het Regio naal Orgaan voor de Verkeers veiligheid. Hoe is het disco vervoer geregeld in Berlikum? Een openbaar vervoerbedrijf (FRAM) verzorgt het vervoer naar de discotheken. De FRAM heeft hiervoor haar dienstrege- De heer Strobos overhandigt de eerste handleiding discovervoer aan mevrouw Smit-Kroes ling uitgebreid. Het vervoer naar huis wordt door taxibusjes geregeld. Op zaterdag reist één derde van het pubhek tussen twaalf en vijf uur 's nachts met taxibusjes naar huis. Voor de heenreis maakt zestien procent gebruik van de FRAM lijn dienst. Het discovervoer in Ber likum verloopt tot nu toe zeer succesvol. "It's a deal" Rijden onder invloed kan niet. Verschillende partijen hebben daarom de handen ineen geslagen om daar over voorlichting te geven. Deze partijen, Horeca Ne derland, Koninklijke Ne derlandse Vereniging van Transportondernemingen, Regionale Organen Ver keersveiligheid Gelder land, Veilig Verkeer Neder land en Stiva, nemen deel aan de projectgroep Dis covervoer. Deze project groep heeft de handleiding discovervoer samenge steld. De Nederlandse alco holbranche, verenigd in de Stiva, onderneemt meer dere acties op het gebied van 'alcohol en verkeer'. Een voorbeeld is de speci fiek op jongeren gerichte alcohol- en verkeerscam- pagne "It's a deal".

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 3