Vakantiekiekj es restaurant Bedankt en welkom Vers in 't Vat HOTEL WATERSPORT CAMPING A HEINEKE 4 Van twee Vers van't Vat lezers ontvingen wij vakantiekiekjes van Heineken en Amstel recla meborden. Het Heineken bord werd door de heer Oehlen gefo tografeerd in het Limburgse Swier en spreekt volgens ons voor zichzelf. Het Amstelbord werd op de gevoelige plaat vast gelegd door onze correspon dent in Bunnik, de heer Meyer. Hij schreef ons: "Al enkele jaren ben ik tijdens mijn reis naar het zuiden van Frankrijk langs dit bord gereden. Het hangt aan een tabakswinkel in Aspères sur Buëch. Een plaatsje gelegen aan de RN75 in Frankrijk tus sen Grenoble en Sisteron, een tiental kilometers na de Col de la Croix Haute. Wat is er nu zo bijzonder aan dit Amstelbord? Volgens mij is het bord zo apart omdat in de omgeving hele maal geen Amstel te verkrijgen is. Bovendien vraag ik me af of Amstel wel in Frankrijk te koop is. Maar wanneer is het bord er dan gekomen en met welke in tenties is het daar opgehan gen?" Ook de redactie was erg be nieuwd naar het antwoord. De heer P. de Lange (advertising and promotions) in Amster dam gaf een reactie. "Jarenlang is er een importeur voorAmstel in Frankrijk geweest", vertelt de heer De Lange. "Na de over name van enkele brouwerijen in Frankrijk (1971), zijn wij daar op een gegeven moment mee gestopt. Het bord is nog een overblijfsel uit die tijd. Dat het er nog hangt heeft, denk ik, te maken met het feit dat nie mand er zich meer verant woordelijk voor voelt." Met ingang van dit nummer heeft de heer H. Schaap zijn taak als redactiecommissielid neergelegd. Hij heeft Heineken per 1 november verlaten. Redactie en Redactiecommis sie willen hierbij Henk van har te bedanken voor zijn inzet en wensen hem veel succes in zijn nieuwe functie. Zijn plaats in de Redactiecommissie wordt ingenomen door Renée den Dubbelden, medewerkster Ar beidszaken Heineken Zoeter- woude. 31 Vers in 't Vat is een rubriek waarin - willekeurig - nieuwe medewerkers van onze onder neming worden voorgesteld. Dit keer is het de beurt aan Oda van Hijfte, werkzaam bij Vru mona. Oda van Hijfte (30) werkt sinds 28 augustus als (part-time) as sistente Reclame en Promo tions in de Bunnikse vestiging. Voor die tijd had ze al een half jaar als uitzendkracht bij Vru mona gewerkt. "Maar van mij mag het te zijner tijd een volle dige baan worden", aldus Oda. "Toen ik bij Vrumona aangeno men werd, deed ik er nog veel naast. Dat is nu veel minder ge worden. Ik heb Frans gestu deerd en geef in de avonduren conversatielessen Frans voor volwassenen. Ook vertaal ik af en toe boeken." Oda kwam, zoals ze het zelf for muleert, 'toevallig' bij Vrumona terecht. Intussen heeft ze al een beetje de sfeer kunnen proeven en die vindt ze prima. "Boven dien is het zeer afwisselend werk. Van het beantwoorden van vragen over sponsoring en produkten tot en met het on derhouden van contacten met reclamebureaus." Haar baan ziet ze vooral als ze een goede manier om gerichter het be drijfsleven binnen Vrumona of Heineken in te gaan. Oda: "Ei genlijk zou ik het liefst straks nog iets met Frans willen doen. Of iets op het organisatorische vlak." In haar vrije tijd houdt Oda van tennis en bridgen. Dat laatste doet ze 'puur voor de ge zelligheid' een a twee keer in de week. Bij de achterpagina: Het gisten van het bier in de gistkelder van de voormalige Rotterdamse brouwerij. De fo to dateert uit het jaar 1952

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 31