Fanfare viert feest met groot concours Op zaterdag 25 en zondag 26 november organiseert de Heineken Fanfare, in het kader van haar 30-jarig bestaan, een Federatief Concours in het Casino in Den Bosch. Een evenement waar de leden van de Heineken Fanfare de handen aan vol zullen hebben, zonder zelf maar één noot te spelen. Zes keer per jaar vindt er een Federatief Concours plaats. Or kesten die zich willen kwalifi ceren voor de ranglijst van de Koninklijke Nederlandse Fede ratie van muziekgezelschap pen (K.N.F.) kunnen op het Fe deratief Concours laten horen wat ze waard zijn. "Net als bij het voetbal zijn ook hier ver schillende afdelingen waarnaar je kunt promoveren en degra deren. Zo kennen we een derde, algemeen directeur Heineken Nederland B.V., feliciteert de heer f.L.A.M. van Berkom, secretaris van de Heineken Fanfare. Bestuurslid mw. M.E. van Eekert kijkt toe tweede en eerste afdeling, waar na nog de afdeling 'uitmuntend' en de ere-afdeling volgen en als hoogst bereikbare de vaandel afdeling", somt Jo van Berkom, secretaris van de Heineken Fan- fare, op. In 1985 behaalde het A-orkest, waarin hij zelf trom pet speelt, de hoogste sport op de ladder: de vaandel-afdeling. De organisatie van een Federa tief Concours is altijd in han den van een bij het K.N.F. aangesloten vereniging. "Elk zichzelf respecterend korps wil die organisatie graag eens op zich nemen en vindt het een eer wanneer de federatie toe stemming geeft. Dat geldt zeker ook voor ons. Met onze dertig jaar zijn we relatief jong. Tussen de vele verenigingen die 75 tot 100 jaar bestaan, komen wij eigenlijk maar net kijken. Het is dan ook vrij gedurfd om een concours van deze omvang te organiseren", aldus Jo van Berkom. Het wordt een groot evene ment. Gedurende twee dagen zullen maar liefst 26 orkesten het podium betreden. "Het con cours is ook sterk bezet. Alleen al in de ere- en vaandel-afdeling zullen tien orkesten optreden. Zij hebben elk drie kwartier de tijd om één verphcht en één vrij nummer te spelen. De andere orkesten krijgen daar elk een half uur voor." En waar kan dat beter dan in de grote concert zaal van het Casino? "Toen in 1987 het idee voor het con cours ontstond, hebben we di rect het Casino besproken. Want we wilden graag wat voor de muziekliefhebbers en vooral ook voor de Bossche mu ziekliefhebbers doen. Daarna zijn we pas naar het K.N.F. ge stapt. De federatie gaf toestem ming en we konden aan de slag." Aan de deelnemende korpsen werd gevraagd hoeveel muzi kanten en supporters er naar Den Bosch komen. Maar ook of zij misschien vanhetgrootslag werk van de Heineken Fanfare gebruik willen maken. "Het Casino zorgt voor zaken als de kaartverkoop, de garde robe en eten en drinken. Voor al het andere zijn wij verantwoor delijk", vertelt Jo van Berkom. "Vóór de zomervakantie heb- Het B-orkest van de Heineken Fanfare tijdens het jubileum concert ben we een draaiboek opge steld en de taken over een aan tal commissies verdeeld. Een commissie van ontvangst maar De heer Knuitman met de Heineken-bok, mascotte van de Heineken Fanfare ook een commissie die voor de begeleiding van de orkesten zorgt. Anderen zullen er voor zorgen dat er voldoende repeti tie-mogelijkheden zijn. De deur- en podiumwachten zul len tijdens de optredens de rust in de zaal een beetje in de gaten houden. Verder wordt elk op treden ingeleid door één van de 'lady-speakers', de dames Röm- kens en Van Eekert. In totaal zijn we met zo'n tachtig fan fare- en familieleden in de weer om er een onvergetelijk muzi kaal weekend van te maken. Je weet dat je jezelf heel wat op de hals haalt, maar het is het meer dan waard." Het Federatief Concours vindt plaats op 25 en 26 november in het Casino in Den Bosch. De concerten beginnen zaterdag om 10.00 uur een zondag om 12.00 uur. Beide dagen sluit het programma om 20.30 uur.

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 25